Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 10/04/2013 15:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հոկտեմբերի 3-ից 4-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 14 դեպքից բացահայտվել է 12-ը, գողության 10 դեպքից` 4-ը, իսկ խարդախության 4 դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է կողոպուտի` 1, գողության և մարմնական վնասվածք հասցնելու 2-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 5 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 6-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было раскрыто 12 случаев нанесения телесных повреждений 10/04/2013   16:35  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 3 по 4 октября из 14 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения, было раскрыто 12, из 10 случаев кражи – 4, было раскрыто также все 4 зарегистрированных случая мошенничества.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 1 случай грабежа и по 2 случаям нанесения телесных повреждений и кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 5 ДТП: 1 человек погиб, 6 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.