Աղվան Վարդանյան. Հուսահատվողները, ձեռքերը լվացողները մեր տեսակը չեն 10/04/2013   17:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Արդարադատության համակարգը մեր երկրում, բոլորս գիտենք, թե ինչ վիճակում է:Համատարած անվստահություն կա` որևէ մեկի համար գաղտնիք չէ»,-հոկտեմբերի 4-ի ճեպազրույցում ասաց Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը` ի պատասխան լրագրողի հարցի: Վերջինս հետաքրքրվել էր, թե Միասնական քննչական մարմնի ստեղծմամբ և նոր Գլխավոր դատախազի նշանակմամբ պայմանավորված`  արդարադատության ոլորտում արմատական ինչ փոփոխություններ է պատգամավորն ակնկալում:
Արդարադատության համակարգի բարեփոխումների տեսանկյունից Ա. Վարդանյանը նախ կարևորեց առաջիկայում քննարկվելիք դատաիրավական բարեփոխումների նոր փաթեթը, ինչից պարզ կդառնա, թե «գոնե օրենսդրական մակարդակով երկիրը որ ուղղությամբ է գնում»: Երկրորդը սահմանադրական բարեփոխումներն են, որն «ավելի տևական ժամանակի խնդիր է»:
«Որ չպետք է ձեռքերը ծալել և սպասել, այլ ընդհակառակը` պետք է ամեն օր աշխատել, որպեսզի ստիպենք իշխանություններին փոխվել և գնալ ճիշտ ուղղությամբ, սա միանշանակ է»,-նշեց նա` ընդգծելով.«Հուսահատվողները, ձեռքերը լվացողները, ովքեր ասում են` ոչ մի բանի հետ գործ չունենք, ոչ մի բան չի փոխվելու, մեր տեսակը չեն»:
«Մենք քաղաքական ուժ ենք, մենք Դաշնակցություն ենք, և մենք շարունակելու ենք կաթիլ-կաթիլ աշխատանքով ավելացնել, որպեսզի այս երկրում բան փոխվի»,-հայտարարեց Ա.Վարդանյանը:

Агван Варданян: Нельзя сидеть сложа руки и ждать, нам необходимо ежедневно работать, чтобы заставить власть измениться 10/04/2013   17:39  |  Лента новостей
“Все мы знаем, в каком состоянии система правосудия нашей страны. То, что повсюду царит недоверие, не для кого не секрет" , - заявил в ходе сегодняшнего брифинга секретарь парламентской фракции АРФ “Дашнакцутюн” Агван Варданян, отвечая на вопрос журналиста, поинтересовавшегося у него, каких коренных изменений в системе правосудия он ожидает в связи с созданием единого следственного органа и назначением нового генпрокурора.
С точки зрения реформ в сфере правосудия А. Варданян в первую очередь отметил важность предстоящего обсуждения нового пакета судебно-правовых реформ, который прояснит, в каком направлении хотя бы на законодательном уровне страна движется. Второе, это законодательные реформы, которые являются вопросом долгосрочной перспективы.
“Однозначно, что нельзя сидеть сложа руки и ждать, а наоборот, нам необходимо ежедневно работать, чтобы заставить власть измениться и двигаться в верном направлении ”, - отметил он, подчеркнув, что “те, кто отчаивается, умывает руки, те, кто говорят, что ничего не изменится, не наши люди”
“Мы – политическая сила, мы “Дашнакцутюн”, мы продолжим работать, по капле прибавлять, чтобы в этой стране что-либо изменилось ”, - заявил А. Варданян.