Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային 10/03/2013   19:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը, հանդիպման ընթացքում Նիկոլայ Բորդյուժան Հանրապետության նախագահին ներկայացրել է այսօր Երևանում կայացած ՀԱՊԿ ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի 11-րդ նիստի արդյունքները, խոսել ս.թ. հոկտեմբերի 1-4-ը Հայաստանում անցկացվող «Կանալ-Կավկազ» լոկալ հակաթմրանյութային գործողության մասին, որի միջազգային համակարգող շտաբը տեղակայված է Երևանում:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձել է նաև Երևանում կազմակերպության ակադեմիայի գործունեությանն առնչվող հարցերին:

Президент Армении Серж Саргсян принял генсека ОДКБ Николая Бордюжу 10/03/2013   20:05  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николая Бордюжу.
Как передает пресс-служба главы армянского государства, Николай Бордюжа представил президенту Армении С. Саргсяну результаты состоявшегося в Ереване 11-го заседания Межгосударственной комиссии по военно-экономическому сотрудничеству (МКВЭС) государств-членов ОДКБ, а также коснулся темы проходящей с 1 по 4 октября локальной антинаркотической операции “Канал-Кавказ”, международный координационный штаб которого дислоцирован в Ереване.
Генеральный секретарь ОДКБ Н. Бордюжа затронул также вопросы, касающиеся деятельности Академии ОДКБ в Ереване.