Խոշոր չափերի խարդախություն՝ «Օրանժ Արմենիա» ՓԲԸ-ում աշխատանքի տեղավորելու պատրվակով 10/02/2013 15:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Եղեգնաձոր քաղաքի բնակիչ Նաիրի Դանուղյանին առաջարված մեղադրանքի համաձայն, նա Նորիկ Սանդրոսյանի ու նրա ընկերոջ որդիներին՝ երեք անձի, «Օրանժ Արմենիա» ՓԲԸ-ում աշխատանքի տեղավորելու պատրվակով՝ «գործելով միասնական հանցավոր դիտավորությամբ, չարաշահելով Ն.Սանդրոսյանի վստահությունը», դիտավորությամբ հափշտակել է խոշոր չափի՝ ընդհանուր 1.106.650 ՀՀ դրամին համարժեք 3000 ԱՄՆ դոլար կանխիկ գումար։
Նաիրի Դանուղյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի երկրորդ մասի երկրորդ կետով՝ խոշոր չափերով խարդախություն, նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Գործով առաջին դատական նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 4-ին Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատարանում՝ դատավոր Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ:

Житель Ехегнадзора попался на мошенничестве, совершенном под предлогом устройства на работу в ЗАО “Оранж Армения” 10/02/2013   16:52  |  Лента новостей
Согласно предъявленному жителю города Ехегназдзор Наири Данугяну обвинению, он под предлогом устройства на работу в ЗАО “Оранж Армения” Норика Сандросяна и сыновей своего друга(троих), злоупотребив доверием Н. Сандросяна, совершил хищение суммы в крупном размере – 3000 тыс. долларов наличными, что эквивалентно 1.106.650 драмам.
Наири Данугян предъявлено обвинение по п. 2ч. 2 ст. 178 УК РА(мошенничество в крупном размере). В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Первое заседание по делу состоится 4 октября в суде общей юрисдикции административных районов Канакер и Зейтун под председательством судьи Армена Бекташяна.