Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 10/01/2013   15:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված գողության 20 դեպքից բացահայտվել է 10-ը, մարմնական վնասվածք հասցնելու 13 դեպքից` 9-ը, իսկ  խարդախության 10  դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 2 և գողության 1  դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար. 4 մարդ զոհվել է, 11-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в ДТП погибли 4 человека, еще 11 получили телесные повреждения 10/01/2013   16:48  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 30 сентября по 1 октября из 20 случаев кражи, зарегистрированных на территории Республики Армения, было раскрыто 10, из 13 случаев нанесения телесных повреждений – 9, было раскрыто также 10 случаев мошенничества.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 2 случая нанесения телесных повреждений и 1 случай кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 4 человека погибли, 11 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.