Բարձրաստիճան անձանց երաշխավորագիրը կօգնի՞ հացադուլի և ջրադուլ հայտարարած ամբաստանյալին 10/01/2013 12:48 | ԼՐԱՀՈՍ
Խուլիգանության և ուրիշի գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելու մեջ մեղադրվող «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավոր, Քեմբրիջի շրջանավարտ Արամ Մուղալյանը, ով անժամկետ հացադուլ մեջ է, դիմել է ծայրահեղ քայլի և երեկվանից նաև ջրադուլ է հայտարարել: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Արամ Մուղալյանի փաստաբան Վահե Գաբրիելյանը:
Հիշեցնենք, որ Արամ Մուղալյանը և նրա 3 ընկերները ձերբակալվել են ապրիլի 21-ին: Նրանք մեղադրվում են Նորապատ գյուղում 4 դրվագով խուլիգանություն կատարելու և ազգությամբ եզդի Սիաբանդ Խուդոյանին պատկանող խոտի դեզն այրելու փորձի մեջ:
Նշենք, որ դատարանը նրանց նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը փոփոխելու մասին բազմաթիվ միջնորդություններ մերժել է: Ա. Մուղալյանի փաստաբանը նշեց նաև, որ հիմքեր չկան իր պաշտպանյալին կալանքի տակ պահելու և որ «երաշխավորագիր է ստացվել, բարձրաստիճան անձանց ստորագրությամբ և եթե օրինական ձևով քննվի ապա միջնորդությունը կբավարարվի»:

Объявивший бессрочную голодовку выпускник Кембриджского университета, он же заключенный УИУ “Нубарашен” Арам Мугалян отказался и от приема воды 10/01/2013 13:29 | Лента новостей
Обвиняемый в хулиганстве и уничтожении чужого имущества заключенный УИУ “Нубарашен”, выпускник Кембриджского университета, которые объявил бессрочную голодовку, пошел на крайний шаг и со вчерашнего дня отказался и от приема воды. Об этом в беседе с корреспондентом информагентства “”ФактИнфо” сообщил адвокат Арама Мугаляна Ваге Габриелян.
Напомним, 21 апреля в Армавире были арестованы 4 молодых людей, среди которых был Арам Мугалян. Они обвиняются по четырем эпизодам в совершении хулиганских действий в селе Норапат и попытке поджога принадлежащего семье одного езида сена. Молодые люди уже 4 месяца как находятся в УИУ “Нубарашен”.
Отметим, что суд отклонил множество ходатайств о замене избранной в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу. Адвокат Арама Мугаляна также отметил, что нет оснований для содержания его подзащитного под стражей и что “они получили гарантийное письмо за подписью высокопоставленных лиц и, если ходатайство будет рассмотрено в соответствии с буквой закона, то оно будет удовлетворено”.