Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 09/30/2013 12:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 27-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված գողության 32 դեպքից բացահայտվել է 16-ը, մարմնական վնասվածք հասցնելու 24 դեպքից` 18-ը, իսկ խարդախության 17 դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 6, գողության` 5, խարդախության` 2, ավազակային հարձակման և կողոպուտի 1-ական դեպք:
Անցած 3 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 26 պատահար. 2 մարդ զոհվել է, 35-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: раскрыто 16 краж 09/30/2013 19:26 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 27 по30 сентября из 32 случая кражи, зарегистрированных на территории Республики Армения, было раскрыто 16, из 24 случаев нанесения телесных повреждений – 18, было раскрыто также 17 случаев мошенничества.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 6 случаев нанесения телесных повреждений, 5 случаев кражи, 2 случая мошенничества и по 1 случаю разбоя и грабежа.
За минувшие 3 дня в республике было зарегистрировано 26 ДТП: 2 человека погибли, 35 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.