ՀՀԿ-ի թեկնածուն հաղթեց 09/30/2013   02:18  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սյունիքի մարզի թիվ 38 ընտրատարածքում սեպտեմբերի 29-ին անցկացված Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրությունների նախնական արդյունքներով, որոնք սեպտեմբերի 30-ին` ժամը 02-ի սահմաններում տեղադրվել էր ԿԸՀ-ի պաշտոնական կայքէջում, ձայների մեծ առավելությամբ հաղթել է ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրված ՀՀԿ անդամ, Սյունիքի մարզպետի խորհրդական Արմեն Կարապետյանը: Նրա օգտին քվեարկել է 20 744 ընտրող:
«Ժառանգություն» կուսակցության կողմից առաջադրված նույն կուսակցության Կապանի տարածքային ստորաբաժանման համակարգող Սամվել Հայրապետյանը ստացել է 3 555 քվե:
Ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջում հրապարակված նախնական տվյալների, ընտրատարածքի 50 370 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել են 25 349 -ը:  1 037 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել: Անճշտությունների գումարային չափը 6 է:
Քվեարկության արդյունքները կամփոփվեն և որոշում կընդունվի հոկտեմբերի 4-ին:
01:42 30/09/2013  |  Ընտրական իրավունքԹիվ 38 ընտրատարածքում հաղթում է ՀՀԿ-ի թեկնածուն
22:01 29/09/2013  |  Ընտրական իրավունքԹիվ 38 ընտրատարածքում ՀՀ ԱԺ լրացուցիչ քվեարկությունն ավարտվել է. սկսվել է ձայների հաշվարկը
19:15 29/09/2013  |  Ընտրական իրավունքԹիվ 38 ընտրատարծքի թեկնածու Ա.Կարապետյանի նախընտրական շտաբի պետը հերքում է ընտրակաշառք բաժանելու մասին տեղեկությունը
18:00 29/09/2013  |  Ընտանեկան իրավունքՍամվել Հայրապետյան.Ահազանգեր ենք ստացել, որ կաշառք են բաժանում

На дополнительных выборах в парламент Армении в избирательном округе №38 Сюника победу одержал “республиканец” 09/30/2013   09:00  |  Актуальная тема
По предварительным результатам проведенных 29 сентября дополнительных выборов в Национальное Собрание по мажоритарной системе в избирательном округе №38 в Сюникской области, с большим перевесом голосов одержал победу кандидат от Республиканской партии Армении, член РПА, советник губернатора Сюникской области Армен Карапетян. За него проголосовали 20 744 избирателя.
Выдвинувший свою кандидатуру от партии “Наследие” координатор территориального подразделения той же партии Самвел Айрапетян заручился поддержкой 3 555 избирателей.
По данным, опубликованном на официальном сайте ЦИК Армении, из 50 370 избирателей в выборах приняли участие 25 349 человек. 1 037 бюллетеней признаны недействительными.