Գ. Սահակյանը կառուցողական է գնահատում Գևորգ Կոստանյանի մոտեցումները 09/30/2013 12:51 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահի կողմից Գլխավոր դատախազի թեկնածու առաջադրված՝ ՀՀ զինդատախազ Գևորգ Կոստանյանը այսօր ԱԺ լիագումար նիստերից առաջ հանդիպել է ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորների հետ և ներկայացրել իր մոտեցումները:
Ինչպես հանդիպումից հետո «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, Գ. Կոստանյանի հետ քննարկվել է դատաիրավական բարեփոխումների վերաբերյալ նրա մոտեցումները. «խոսքներ շատ հայեցակարգային, տեղը տեղին: Զգալի է, որ խորը ուսումնասիրությունների է ենթարկել և բավականին կառուցողական մոտեցումներ և դրսևորումներ ունի»:
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը նշեց, որ իր կարծիքով, մյուս խմբակցությունների հետ հանդիպման ժամանակ ևս այս ոլորտն է հետաքրքրել պատգամավորներին: «Կարծում եմ՝ ավելի ընդլայնված լիագումար նիստի ընթացքում այս հարցը կներկայացվի»,- ասաց Գ. Սահակյանը՝ հավելելով, որ խմբակցության անդամները հանդիման ժամանակ իրենց կարծիքները ներկայացրել են, ինչը կարտահայտեն քվեարկությամբ:

Галуст Саакян считает подход кандидата на пост генпрокурора Армении Геворка Костаняна к судебно-правовой реформе конструктивным 09/30/2013 13:42 | Лента новостей
Военный прокурор РА Геворк Костатян, кандидатуру которого президент Армении предложил на пост генпрокурора, сегодня до начала пленарного заседания НС встретился с депутатами парламентской фракции РПА и представил им свои видения.
Как сообщил “ФактИнфо” руководитель фракции РПА Галуст Саакян, с Г. Костаняном они обсуждали его видения судебно-правовой реформы. “Ощущается вполне конструктивный подход, видно, что вопрос был подвергнут глубокому исследованию,” - заявил Г. Саакян.
Руководитель РПА отметил, что, по его мнению, в ходе встречи с остальными фракциями, парламентариев вновь интересовала эта сфера. Думаю, в ходе расширенного пленарного заседания этот вопрос будет внесен на обсуждение”, -заявил Г. Саакян, добавив, что члены фракций во время встречи представили свое мнение, которое выразиться голосованием.