Սուրիկ Խաչատրյանը կներկայանա դատարան 09/30/2013   13:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝  դատավոր Անի Մխիթարյանի նախագահությամբ, տեղի ունեցավ Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանն ընդդեմ  Գորիսի նախկին քաղաքապետ Սամվել Հարությունյանի դեմ հայցադիմումի գործով առաջին նախնական նիստը: Այն, սակայն, ավարտին չհասցվեց, քանի որ գործով հայցվորը Սուրեն Խաչատրյանն է, իսկ նրա ներկայացուցիչ Մարտին Զիլֆուղարյանին լիազորած անձը Սուրիկ Խաչատրյանը: Դատական նիստին հնարավոր չէր պարզել  հայցվորի կենսագրական ճշմարիտ տվյալները, քանի որ գործում առկա չէ նախկին մարզպետի անձնագրի պատճենը և դատական նիստին ներկա չէր հայցվորը: Ուստի, դատական նիստն ընդմիջվեց և հետաձգվեց մինչև հոկտեմբերի 24-ը՝ այդ նիստին հայցվոր անձամբ պետք է ներկայանա և ներկայացնի իր ճշմարիտ անձնագրային տվյալները:
Հիշեցնենք, որ հայցվորը վիճարկում է 2013թ. հունիսի 12-ին «Առավոտ» օրաթերթում հրապարակված «Կրակել է իրենից հղի սիրուհու վրա և սպանել չծնված երեխային» վերտառությամբ հոդվածում տեղ գտած, սպանության, ծանր մարմնական վնասվածքներ հասցնելու մասին  հատվածները, որոնք, ըստ հայցվոր կողմի, զրպարտություն են: Հայցվորը պահանջում է  իրեն պատճառված վնասի փոխհատուցում՝ 1,5 մլն դրամ չափով:

Бывший губернатор Сюника Сурен Хачатрян явится на заседание суда по своему иску против экс-мэра Гориса 09/30/2013   15:39  |  Актуальная тема
В ереванском суде общей юрисдикции административных районов Ачапняк и Давиташен под председательством судьи Ани Мхитарян состоялось предварительное заседание по делу об иске бывшего губернатора Сюниксой области Армении против экс-мэра Гориса Самвела Арутюняна. Заседание, однако, было прервано, поскольку истец по делу - Сурен Хачатрян, а лицо, выдавшее доверенность его представителю Мартину Зильфугаряну, - Сурик Хачатрян. В ходе заседания не удалось выяснить точные биографические данные истца, поскольку в деле не наличествовала копия паспорта бывшего губернатора и на заседании не присутствовал истец. Посему судебное заседание было отложено до 24 октября. На него истец должен явиться в обязательном порядке и представить свои точные паспортные данные.
Напомним, экс-губернатор Сюника оспаривает опубликованные в газете “Аравот” 12 июня 2013г. под заголовком: “Выстрелил в свою беременную любовницу и убил нерожденного ребенка" сведения о совершении убийства и причинении тяжких телесных повреждений, которые, по мнению истца, клевета. Истец требует за причиненный ему ущерб компенсацию в размере полутора млн. драмов.