Փաստացի ամուսինը դրդել է կտրել ճյուղը, որի վրա նստած է 09/28/2013   10:54  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Էլանժ» ՍՊԸ-ին  պատկանող Երևանի Մաշտոցի պողոտայում գործող «Բեստ»  սուպերմարկետի տարադրամի փոխանակման կետի գանձապահ  Սուսաննա Խեչոյանին առաջադրված մեղադրանքի համաձայն, գանձապահը՝ իր հետ փաստացի ամուսնական հարաբերությունների մեջ գտնվող Սերգեյ Ադաշյանի դրդմամբ,  2012թ. սեպտեմբերի սկզբներից մինչև դեկտեմբերի 26-ը միասնական հանցավոր մտադրությամբ միավորված` շարունակաբար, մաս-մաս  «Էլանժ»  ՍՊԸ կողմից իրեն վստահված` տարադրամի փոխանակման կետի շրջանառության մեջ դրված գումարներից   21.441.900 ՀՀ դրամ գումարը «Էլանժ»  ՍՊԸ գույքային ֆոնդից դուրս է  բերել ու  հանձնել է Սերգեյ Ադաշյանին: Այդ կերպ, ըստ մեղադրական եզրակացության, Ս.Խեչոյանը  կատարել է իրեն վստահված ուրիշի գույքի առանձնապես խոշոր չափերի վատնում:
Սերգեյ Ադաշյանին առաջադրված մեղադրանքի համաձայն, նա իր հետ փաստացի ամուսնական հարաբերությունների մեջ գտնվող Սուսաննա Խեչոյանին համոզելու եղանակով դրդել է  վերջինիս վստահված ուրիշի գույքի առանձնապես խոշոր չափերով վատնման:
26-ամյա Սուսաննա   Խեչոյանին մեղադրանք է առաջադրվել   ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի  3-րդ մասի 1-ին կետով՝  առանձնապես խոշոր չափերով յուրացնելը կամ վատնելը:  27-ամյա Սերգեյ Ադաշյանին  մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի  38-179-րդ հոդվածի  3-րդ մասի 1-ին կետով՝  առանձնապես խոշոր չափերով յուրացնելուն  կամ վատնելուն դրդելը:
Գործն ընդունվել է Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի դատավոր Գագիկ Պողոսյանի վարույթ:

26-летняя кассирша “обменника” ереванского супермаркета “Бест” по наущению своего гражданского мужа совершила хищение крупной суммы 09/28/2013 11:20 | Актуальная тема
Против кассира обменного пункта принадлежащего ООО “Эланж” супермаркета “Бест”, расположенного на ереванском проспекте Маштоца, Сусанны Хечоян выдвинуто обвинение, согласно которому она по наущению состоявшего с ней в гражданском браке Сергея Адашяна в период с сентября по 26 декабря 2012г. перманентно, по частям из вверенной ей суммы, находящейся в обращении “обменника”, вынесла из имущественного фонда ООО “Эланж” и передала Сергею Адашяну 21.441.900 драмов. Таким образом, согласно обвинительному заключению, С. Хечоян совершила растрату, то есть хищение вверенного ей чужого имущества в особо крупном размере.
Согласно предъявленному Сергею Адашяну обвинению, он подговорил С. Хечоян на совершение растраты чужого имущества, вверенного ей, в особо крупном размере.
26 –летней Сусанне Хечоян предъявлено обвинение по п. 1ч. 3 ст. 179 УК РА(“присвоение или растрата в особо крупном размере”). 27-летнему Сергею Адашяну предъявлено обвинение по п. 1ч. 3 ст. 38-179 УК РА(подстрекательство к совершению присвоения или растраты в особо крупном размере).
Дело принято к производству судьи суда общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш Гагика Погосяна.