Սուրենյանցը հետախուզվում է 09/27/2013   12:59  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Կենտրոն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ Մխիթար Պապոյանի, շուրջ 1,5 ժամ խորհրդակցական սենյակում  մնալուց հետո՝ վերադառնալով հրապարակեց իր որոշումը: Ըստ այդմ, Սուրեն Սուրենյանցի նկատմամբ ընտրված  խափանման միջոց չհեռանալու ստորագրությունը փոխարինվել է կալանքով: Դատարանը որոշում է կայացրել նաև քրեական գործի վարույթը կասեցնելու և նրա նկատմամբ հետախուզում հայտարարելու մասին: Սուրենյանցին հայտնաբերելուց հետո դատարանը քրեական գործի վարույթը վերսկսելու մասին  որոշում կընդունի: Այսպիսով դատարանը բավարարեց մեղադրողի միջնորդությունը Սուրենյանցի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված չհեռանալու ստորագրությունը կալանքի փոխելու մասին:
Խարդախության մեջ մեղադրվող քաղաքագետ Ս. Սուրենյանցը  այսօր ևս չէր ներկայացել իր գործով դատական նիստին և դատարանը, մինչ նիստը սկսելը՝ այն սկսվեց 40 րոպե ուշացումով, փորձել էր պարզել վերջինիս բացակայության պատճառը: Սուրենյանցը հեռախոսազանգի միջոցով տեղեկացրել է, որ վատառողջ է և կաթիլային ներարկում է ստանում: Դատարանը փորձել էր պարզել, թե որտեղ է գտնվում Սուրենյանցը, վերջինս, դատարանին հավաստիացրել էր, որ Նորքի զանգվածում  բնակվող ընկերոջ տանն է, բայց հասցե չէր  նշել:
Նախորդ նիստին  Սուրենյանցի նկատմամբ բերման ենթարկելու որոշում էր կայացվել, սակայն պարզվել էր,  որ Սուրենյանցի բնակավայրի դատարանին  հայտնի հասցեում  նման մարդ չի բնակվում:

Политолог Сурен Суренянц объявлен в розыск 09/27/2013   14:01  |  Актуальная тема
Суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Мхитара Папояна по прошестгвии полутора часов, проведенных в совещательной комнате, огласил свое решение. Исходя из этого, избранная в отношении Сурена Суренянца мера пресечения в виде подписки о невыезде заменена на заключение под стражу. Суд постановил также приостановить производство по уголовному делу и объявить политолога в розыск. По обнаружении Суренянца суд вынесет решение о возобновлении производства по уголовному делу. Таким образом, суд удовлетворил ходатайство обвинителя о замене избранной в отношении политолога меры пресечения в виде подписки о невыезде на заключение под стражу.
Обвиняемый в мошенничестве политолог сегодня также не явился на судебное заседание, и суд еще до начала заседания, которое стартовало с опозданием в 40 минут, попытался выяснить причину отсутствия последнего. Суренянц известил по телефону, что не смог присутствовать по состоянию здоровью и что ему ставят капельницы. Суд сегодня вновь попытался узнать место жительства Суренянца. Последний заверил, что остановился в доме своего друга, проживающего в Нор-Норкском массиве, однако не указал его адреса.
На прошлом заседании было принято решение подвергнуть приводу Суренянца, однако выяснилось, что по известному суду адресу политолог не проживает.