Սուրենյանցը կկալանավորվի 09/27/2013   10:54  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Կենտրոն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ նախագահությամբ Մխիթար Պապոյանի, խարդախության մեջ մեղադրվող քաղաքագետ Ս. Սուրենյանցի գործով այսօրվա նիստում մեղադրողը միջնորդեց Սուրենյանցի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված չհեռանալու ստորագրությունը փոխել կալանքի:
Սուրենյանցը այսօր ևս չէր ներկայացել իր գործով դատական նիստին և դատարանը, մինչ նիստը սկսելը՝ այն սկսվեց 40 րոպե ուշացումով,  փորձել է  պարզել վերջինիս բացակայության պատճառը: Սուրենյանցը հեռախոսազանգի միջոցով տեղեկացրել է, որ  վատառողջ է և կաթիլային ներարկում է ստանում:
Նախորդ նիստին Սուրենյանցի նկատմամբ բերման ենթարկելու որոշում էր կայացվել, սակայն  պարզվել էր,  որ Սուրենյանցի բնակավայրի դատարանին  հայտնի հասցեում  նման մարդ չի բնակվում: Այսօր ևս դատարանը փորձեց պարզել, թե որտեղ է գտնվում Սուրենյանցը, վերջինս, դատարանին հավաստիացրել է, որ Նորքի զանգվածում  բնակվող ընկերոջ տանն է, բայց հասցե չի նշել:
Դատարանը հեռացավ  խորհրդակցական սենյակ՝  Սուրենյանցի նկատմամբ հետախուզում հայտարարելու և կալանավորելու մասին որոշում կայացնելու:

Ереванский суд решает вопрос о заключении политолога Сурена Суренянца под стражу 09/27/2013 11:18 | Актуальная тема
На сегодняшнем заседании в суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Мхитара Папояна по делу политолога С. Суренянца, обвиняемого в мошенничестве, обвинитель ходатайствовал о замене избранной в отношении политолога меры пресечения в виде подписки о невыезде на заключение под стражу.
Суренянц сегодня также не явился на судебное заседание, и суд еще до начала заседания, которое стартовало с опозданием в 40 минут, попытался выяснить причину отсутствия последнего. Суренянц известил по телефону, что не смог присутствовать по состоянию здоровью, и что ему ставят капельницы.
На прошлом заседании было принято решение подвергнуть приводу Суренянца, однако выяснилось, что по известному суду адресу политолог не проживает. Суд сегодня вновь попытался выяснить место жительства Суренянца. Последний заверил, что остановился в доме своего друга, проживающего в Нор-Норкском массиве, однако не указал его адреса.
Суд удалился в совещательную комнату для вынесения решения об объявлении Суренянца в розыск и заключении его под стражу.