Մահվան ելքով պատահար Արշակունյաց պողոտայում 09/27/2013 18:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 26-ին՝ ժամը 06:20-ին, «Մերսեդես CLK-230» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը Երևանի Արշակունյաց պողոտայի թիվ 36/3 շենքի դիմաց վրաերթի է ենթարկել 1953 թ. ծնված Արարատ Սայադյանին, ապա բախվել ճամփեզրին կայանված «ԳԱԶ-53» մակնիշի ավտոմեքենայի, որն էլ, ինքնաբերաբար առաջ ընթանալով՝ բախվել է առջևում կայանված «ԶԻԼ-131» մակնիշի ավտոմեքենայի:
Ինչրպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջը, Արարատ Սայադյանը հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է, իսկ «Մերսեդես CLK-230»-ի ուղևորը և «ԳԱԶ-53» -ի թափքում գտնվող անձը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:

ДТП со смертельным исходом на проспекте Аршакуняца в Ереване: погиб 60-летний мужчина 09/27/2013   18:25  |  Лента новостей
26-го сентября, в 06:20, водитель автомобиля марки “Мерседес CLK-230», совершив наезд на Арарата Саядяна, 1953 г. р., у дома номер 36/3 по проспекту Аршакуняц, врезался в припаркованный у обочины автомобиль марки “ГАЗ-53”, который, в свою очередь врезался в припаркованный впереди “ЗИЛ-131”. Об этом сообщается на официальном сайте Полиции Армении.
Арарат Саядян скончался по дороге в больницу, а пассажир “Мерседеса CLK-230» и находившийся в кузове “ГАЗа-53” мужчина были госпитализированы с телесными повреждениями.