«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»:Պռոշյանի գյուղապետի սպանության մեջ մեղադրվող Արայիկ Պետրոսյանի կալանքի ժամկետը կերկարացվի ևս 15 օրով 09/27/2013   09:11  |  Մամուլ
Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության մեջ մեղադրվող Արայիկ Պետրոսյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանքը ևս 15 օրով երկարաձգելու միջնորդություն է ներկայացվել, որն այսօր քննարկվելու է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում:
Այս մասին թղթակցին տեղեկացրել է Արայիկ Պետրոսյանի պաշտպան Գիվի Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ հուլիսի 12-ին նշանակված համալիր փորձաքննության՝ դատահոգեբանական, դատաձգաբանական, եզրակացությունը դեռևս չի ստացվել:
Թերթը հիշեցնում է, որ Արայիկ Պետրոսյանինն մեղադրանք է  առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

“Айкакан Жаманак”: Обвиняемому в убийстве Г.Мурадяна Араику Петросяну могут продлить срок содержания под стражей еще на 15 дней 09/27/2013   10:36  |  Пресса
Сегодня в суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш г. Ереван будет рассмотрено ходатайство о продлении сроком на 15 дней избранной в отношении обвиняемого в убийстве бывшего главы сельской общины Прошян Грача Мурадяна Араика Петросяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Об этом корреспонденту газеты"Айкакан Жаманак" сообщил адвокат Араика Петросяна Гиви Ованнисян, добавив, что заключение назначенной 12 июля комплексной судебно-психологической, судебно-баллистической еще не получено.
Издание напоминает, что Араику Петросяну предъявлено обвинение по п. 2ч. 2 ст. 104 УК РА и ч. 1ст. 235.