Նախկին մարզպետն ընդդեմ նախկին քաղաքապետի 09/26/2013 17:28 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Աջափնյակ-Դավթաշեն վարչական շրջանների դատարանում՝ դատավոր Անի Մխիթարյանի նախագահությամբ, սեպտեմբերի 30-ին նշանակվել է դատական նիստ Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանն ընդդեմ Գորիսի քաղաքապետ Սամվել Հարությունյանի հայցադիմումի գործով: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Ս.Հարությունյանի ներկայացուցիչ, փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանը:
Հայցում նախկին մարզպետը պահանջում է հերքել տեղեկությունները, որոնք որակել է որպես զրպարտություն, և վճարել փոխհատուցում մեկուկես մլն դրամի չափով:
Հիշեցնենք, որ Սամվել Հարությունյանը պարբերաբար բարձրաձայնում է Սուրիկ Խաչատրյանի պաշտոնավարման տարիներին նրա կողմից կատարված բազմաթիվ, այդ թվում նաև՝ ծանր, հանցագործությունների մասին:

Бывший губернатора Сюниксой области Армении судится с экс-мэром Гориса 09/26/2013   17:45  |  Актуальная тема
30 сентября в ереванском суде административных районов Ачапняк и Давиташен под председательством судьи Ани Мхитарян назначено судебное заседание по иску бывшего губернатора Сюниксой области Армении против экс-мэра Гориса Самвела Арутюняна. Об этом информагентству “ФактИнфо” сообщил представитель С. Арутюняна, адвокат Мушег Шушанян.
Экс-губернатор Сюника требует опровергнуть сведения, которые квалифицированы как клеветнические, и выплатить компенсацию в размере полутора млн. драмов.
Напомним, Самвел Арутюнян периодически заявлял о многочисленных, в том числе и тяжелых преступлениях, совершенных Суреном Хачатряном в годы его пребывания в должности.