Դադարեցվել են դատական դեպարտամենտի ղեկավարի լիազորությունները.նա կասկածվում է կաշառք ստանալու մեջ 09/26/2013 20:09 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Պաշտոնատար անձի կողմից խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպքի առթիվ հարուցված և ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քննվող քրեական գործով «ՀՀ դատական դեպարտամենտե պետական կառավարչական հիմնարկի ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանը հարցաքննվել է որպես կասկածյալ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, Մարտիրոսյանը կասկածվում է՝ աշխատանքի ընդունելու համար խոշոր չափերի կաշառք ստանալու մեջ:
Սեպտեմբերի 26-ին որոշում է կայացվել Մ. Մարտիրոսյանի պաշտոնավարությունը ժամանակավոր դադարեցնելու մասին:

Приостановлены полномочия главы Судебного департамента Армении Мисака Мартиросяна: он подозревается в получении крупной взятки 09/26/2013   20:49  |  Актуальная тема
Как передает пресс-служба Полиции РА, в рамках уголовного дела, возбужденного по факту злоупотребления должностными полномочиями и расследуемого отделом по тяжким преступлениям Следственного управления Еревана Главного следственного управления Полиции РА, руководитель государственного управленческого учреждения “Судебный департамент Армении” Мисак Мартиросян был допрошен в качестве подозреваемого. Он подозревается в получении взятки в крупном размере с целью устройства на работу.
Сегодня, 26 сентября, было принято решение о временном приостановлении полномочий М. Мартиросяна.
09:44 21/09/2013  |  ПрессаГрапарак: Задержан руководитель судебных приставов суда общей юрисдикции Котайкской области Армении
10:04 19/09/2013  |  ПрессаЖаманак”: Арестуют ли главу Судебного департамента Армении Мисака Мартиросяна?