Նշանակվել են Արդարադատության ակադեմիայի կառավարման խորհրդի անդամները 09/26/2013   13:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնակատար Արամ Թամազյանի` սեպտեմբերի 25-ի հրամանով նշանակվել են Արդարադատության ակադեմիայի կառավարման խորհրդի երեք անդամները։
Հիմք ընդունելով «Արդարադատության ակադեմիայի մասին» ՀՀ օրենքի 5-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետը, 33-րդ հոդվածի 2-րդ մասը և ղեկավարվելով «Դատախազության մասին» ՀՀ օրենքի 10-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետով՝ գլխավոր դատախազի պաշտոնակատարի հրամանով խորհրդի անդամ են նշանակվել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Արմեն Դանիելյանը՝ 4 տարի ժամկետով, Արագածոտն մարզի դատախազ Հակոբ Մարտիրոսյանը՝ 3 տարի ժամկետով և Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ Արթուր Դավթյանը՝ 2 տարի ժամկետով, այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ դատախազության կայքէջից:

Заместитель генпрокурора подписал указ о назначении членов Академии правосудия 09/26/2013   13:58  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности генерального прокурора Армении Арам Тамазян 25 сентября подписал указ о назначении троих членов Академии правосудия.
Приняв за основание п. 2ч. 1 ст. 5, ч. 2 ст. 33 закона РА “Об Академии правосудия” и руководствуясь п. 6 ч. 1ст. 10 закона РА “О прокуратуре”, по указу исполняющего обязанности генпрокурора членами Академии правосудия назначены заместитель генпрокурора РА Армен Даниелян сроком на 4 года, прокурор Арагацотнской области Акоп Мартиросян сроком на 3 года и прокурор административного района Шенгавит г. Ереван Артур Давтян сроком на 2 года. Об этом сообщается на сайте Генпрокуратуры Армении.