Ինսուլինի հերթական խմբաքանակը բաշխվել է 09/25/2013 13:49 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հանրապետության բուժհաստատություններին հատկացրել է ինսուլինի հերթական խմբաքանակը։ ՀՀ առողջապահության նախարարի հրամանով հաստատվել է Երևանի և մարզերի բժշկական բոլոր հաստատություններին հատկացվող ինսուլինային սրվակների բաշխացուցակը` մեկ ամսվա կտրվածքով: Այդպիսով կապահովվի շաքարային դիաբետով հիվանդներին անհրաժեշտ քանակությամբ ինսուլինով հետագա անխափան մատակարարումը։ Բուժհաստատություններն իրենց մոտ հաշվառված հիվանդներին անհրաժեշտ քանակի ինսուլինային սրվակները պետք է ստանան ՀՀ ԱՆ «Մարդասիրական օգնության հանրապետական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։
Նախարարությունն ինսուլին ստացող շաքարային դիաբետով հիվանդներին հորդորում է տեղերում դեղի հատկացման գործում խոչընդոտների հանդիպելու դեպքում ահազանգել թեժ գիծ` 010-52-88-72 հեռախոսահամարով։
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱՆ-ից՝ինսուլինային սրվակների հաջորդ խմբաքանակը կհատկացվի մինչև հոկտեմբերի 23-ը:

Минздрав: Медучреждениям Армении выделили очередную партию инсулина 09/25/2013   14:57  |  Лента новостей
Министерство здравоохранения Армении выделило медучреждениям республики очередную партию инсулина. Указом министра здравоохранения РА, был составлен список распределения инсулина в ампулах, выдаваемого всем медучреждениям Еревана и областей в расчете на один месяц. Таким образом, будет обеспечена бесперебойная выдача необходимого количества инсулина для больных сахарным диабетом. Медучреждения должны получить инсулин в ампулах для стоящих на учете пациентов в ГНКО “Республиканский центр гуманитарной помощи” Минздрава РА.
Минздрав Армении призывает больных сахарным диабетом в случае возникновения проблем с получением препарата на местах звонить по телефону “Горячей линии” 010-52-88-72.
Как сообщает пресс-служба Минздрава РА, следующая партия инсулина в ампулах будет выдана до 23 октября.