Դիտորդները հետաքրքրություն չեն դրսևորել 09/20/2013   12:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպությունները Սյունիքի մարզի թ.38 ընտրատարածքում սեպտեմբերի 29-ին կայանալիք Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրությունների նկատմամբ հետաքրքրություն չեն դրսևորել:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց  Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը, սահմանված ժամկետում՝ մինչև սեպտեմբերի 19-ի ժամը 18-ը, ԿԸՀ-ն միջազգային կազմակերպություններից և տեղական հասարակական կազմակերպություններից դիտորդների հավատարմագրման որևէ հայտ չի ստացել:
Նշենք, որ ԱԺ պատգամավորի թափուր տեղին հավակնում են ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրված ՀՀԿ անդամ, Սյունիքի մարզպետի խորհրդական Արմեն Կարապետյանը և «Ժառանգություն» կուսակցության կողմից՝ նույն կուսակցության Կապանի տարածքային ստորաբաժանման համակարգող Սամվել Հայրապետյանը:
Քվեարկությունը կազմակերպվելու է Կապան, Մեղրի, Քաջարան, Ագարակ քաղաքները և շրջակա 46 գյուղերն ընդգրկող ընտրատարածքի 76 ընտրական տեղամասերում:

Предстоящие выборы в избирательном округе № 38 Сюникской области не вызвали интереса у наблюдателей 09/20/2013   13:15  |  Лента новостей
Осуществляющие наблюдательскую миссию организации не проявили интереса к предстоящим 29 сентября дополнительным выборам в Национальное Собрание по мажоритарной системе в избирательном округе № 38 Сюникской области.
Как сообщила корреспонденту информагентства “ФактИнфо”, пресс-секретарь Центральной избирательной комиссии Эрмине Арутюнян, в установленные сроки – до 18.00 19 сентября, не поступило ни одной заявки от международных, а также местных общественных организаций для аккредитации в качестве наблюдателей.
Отметим, что на вакантное место депутата НС претендуют член РПА, баллотирующийся от Республиканской партии Армении, советник губернатора Сюникской области Армении Армен Карапетян. От партии “Наследие” свою кандидатуру выставил координатор территориального подразделения той же партии Самвел Айрапетян.
Голосование будет проходить на 76 избирательных участках округа, куда входят города Капан, Мегри, Каджаран, Агарак и окрестные 46 сел.