«Իբր ես եմ կծել այդ խեղճ, մինուճար ոստիկանին». Արգիշտի Կիվիրյանի ատամները փորձաքննություն են անցել 09/19/2013   13:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Aravot.am-ից տեղեկացնում են, որ «Armenia Today» կայքի համակարգող Արգիշտի Կիվիրյանն այսօր կրկին քննչական ծառայություն էր հրավիրվել:«Կրկին ինձ հրավիրել են վկայի կարգավիճակով, այնինչ քրեական գործը փաստացի հարուցված է իմ դեմ, եւ ես, կարելի է ասել, փաստացի մեղադրյալ եմ: Բայց մինչ օրս քրեական գործեր չեն հարուցել ինձ բռնության ենթարկելու փաստերի առթիվ: Նախաքննական մարմինը համառորեն հրաժարվում է դա անել»,- այսօր նախքան հատուկ քննչական ծառայություն մտնելը՝ ասաց Արգիշտի Կիվիրյանը:
Նա պատմեց, որ այս ընթացքում երկու փորձաքննություն է անցել. «Ատամներիս փորձաքննություն է եղել, որ պարզեն, թե արդյոք ես եմ կծել այդ ոստիկանին: Արդյունքը դեռ չկա, եւ ես ինքս ցանկանում եմ, որ այդ արդյունքը լինի, որովհետեւ անաչառ արդյունքի պարագայում պարզ կլինի այն հեքիաթը, որը ներկայացվում է նախաքննության մարմնի կողմից… իբր ես եմ կծել այդ խեղճ, մինուճար ոստիկանին»:

“Якобы я укусил бедного, беспомощного полицейского”. Экспертиза зубов покажет, кусал ли Аргишти Кивирян сотрудника полиции 09/19/2013   15:14  |  Лента новостей
Aravot.am сообщает, что координатор новостного портала «Armenia Today» Аргишти Кивирян сегодня вновь был вызван в следственный отдел. Меня вновь пригласили в качестве свидетеля, в то время как уголовное дело фактически возбуждено против меня, и я, можно сказать, являюсь фактически обвиняемым. Однако до сих пор не возбуждено ни одного уголовного дела по фактам применения в отношении меня насилия. Орган предварительного следствия упорно отказывается делать это “, - сказал Аргишти Кивирян до того, как переступить порог здания Специальной следственной службы.
Он рассказал, что за это время прошел две экспертизы. “Провели экспертизу зубов с тем, чтобы выяснить, на самом ли деле я укусил этого полицейского. Заключения пока нет, и я сам заинтересован в том, чтобы результаты были, поскольку объективно проведенная экспертиза прольет свет на ту сказку, которая рассказывает орган предварительного следствия: якобы я укусил бедного, беспомощного полицейского”,- отметил координатор «Armenia Today».