Թիվ 38 ընտրատարածքում առաջադրված թեկնածուներից մեկն ինքնաբացարկ է հայտնել 09/19/2013   11:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօրվա նիստում կքննարկվի թիվ 38 ընտրատարածքում սեպտեմբերի 29-ին կայանալիք ԱԺ մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրություններում գրանցված թեկնածու՝ ինքնաառաջադրած անկուսակցական, «Կապանի ՀՀԳ» ՍՊԸ տնօրեն Վահրամ Հովհաննիսյանի ինքնաբացարկի դիմումի հարցը:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց  Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
Ի դեպ՝ Վ.Հովհաննիսյանը գրանցված  երեք թեկնածուներից միակն է, ով նախընտրական հիմնադրամ չի բացել:
Նշենք, որ թ.38 ընտրատարածքում գրանցված թեկնածուների ինքնաբացարկի վերջնաժամկետը լրանում է այսօր՝ ժամը 18-ին:
ԱԺ պատգամավորի թափուր տեղի համար պայքարը շարունակում են ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրված ՀՀԿ անդամ, Սյունիքի մարզպետի խորհրդական Արմեն Կարապետյանը և «Ժառանգություն» կուսակցության կողմից՝ նույն կուսակցության Կապանի տարածքային ստորաբաժանման համակարգող Սամվել Հայրապետյանը:

Один из кандидатов в депутаты от избирательного №38 в Сюнике заявил о самоотводе 09/19/2013   11:38  |  Лента новостей
Центральная избирательная комиссия Армении на сегодняшнем заседании обсудит заявление о самоотводе беспратийного кандидата, директора ООО “ Капани ГГГ” Ваграма Ованнисяна, зарегистрированного в порядке самовыдвижения для участия в предстоящих 29 сентября дополнительных выборах в Национальное собрание Армении по мажоритарной системе в избирательном округе № 38 Сюника.
Об этом корреспонденту информагентства “ФактИнфо” сообщила пресс-секретарь ЦИК РА Эрмине Арутюнян.
Отметим, что В. Ованнисян - единственный из трех зарегистрированных кандидатов, кто не открыл предвыборного фонда.
Напомним, срок подачи заявлений о самоотводе истекает сегодня в 18.00.
Кроме вышеупомянутого кандидата, на вакантное место депутата НС претендуют член РПА, баллотирующийся от Республиканской партии Армении, советник губернатора Сюникской области Армении Армен Карапетян. От партии “Наследие” свою кандидатуру выставил координатор территориального подразделения той же партии Самвел Айрапетян.