«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: Ստուգումներ դատական դեպարտամենտում 09/18/2013   10:44  |  Մամուլ
Թերթն անդրադարձել է դատական կարգադրիչների ծառայությունում տեղ գտած չարաշահումների թեմային: Ըստ լրատվամիջոցի տեղեկությունների՝ շուրջ 400 հազար դոլարի հասնող չարաշահումների փաստի բացահայտումից հետո ստուգումներ են սկսվել է նաև դատական դեպարտամենտում:
«Ժողովուրդ»-ին հայտնի է դարձել, որ վերջին օրերին քննիչները մանրակրկիտ ուսումնասիրում են դեպարտամենտի կողմից անցած տարիներին իրականացված  պետական գնումների փաստաթղթերը:
«Դատավորները դժգոհում են ՎԴ նախագահ Արման Մկրտումյանից, քանի որ վերջինս չի կարող վերահսկել իրավիճակը»,-գրում է թերթը և հավելում, որ դատավորներից մեկի հետ զրույցում վերջինս երանությամբ է հիշել նախորդ՝ Հովհաննես Մանուկյանի ղեկավարած տարիները՝ ասելով. «Թեև Մանուկյանից  շատերը դժգոհ էին ՝ իշխանությունը կենտրոնացնելու, չափից ավելի պահանջկոտության պատճառով, սակայն նա մինչև վերջ կանգնում էր  ցանկացած դատավորի թիկունքին և համակարգը զերծ պահում դրսի ճնշումներից»:
Սպասվում է, որ բացահայտված  չարաշահումների արդյունքում, ինչպես եզրակացնում է թերթը, Մկրտումյանն առաջիկայում հրաժարական կտա:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ 18.09.13թ. համարում:
09:43 14/09/2013  |  Մամուլ«ՀՐԱՊԱՐԱԿ»: Կալանավորվել է դատական դեպարտամենտի դատական կարգադրիչների ծառայության կադրերի բաժնի պետը

“Жоговурд”: “Начались проверки в Судебном департаменте Армении” 09/18/2013 11:01 | Пресса
Газета обратилась к теме выявленных в службе судебных распорядителей злоупотреблений. Издание пишет, что после установления факта злоупотреблений, которые достигали порядка 400 тыс. долларов, начались проверки и в Судебном департаменте.
Газете стало известно, что в последние дни следователи скрупулезно изучают документы об осуществленных Департаментом на протяжении многих лет госзакупках.
“Судьи недовольны председателем Кассационного суда Армении Арманом Мкртумяном, поскольку последний не в состоянии контролировать ситуацию”, - пишет СМИ. Издание также отмечает, что в беседе с одним из судей, последний с тоской вспоминал годы правления Ованнеса Манукяна.
”Хотя многие были недовольны Манукяном по причине централизации власти и излишней требовательности, однако он до конца поддерживал судей и ограждал систему от внешнего давления.
Ожидается, что в результате выявленных злоупотреблений Мкртумян в ближайшее время подаст в отставку, - резюмирует издание.