Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 09/18/2013 14:25 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 13-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 57 դեպքից բացահայտվել է 48-ը, գողության 83 դեպքից` 50-ը, խարդախության 18 դեպքից` 17-ը, խուլիգանության 4 դեպքից` 3-ը, իսկ կողոպուտի 1 դեպքը բացահայտվել է:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 7, գողության` 9, խարդախության` 2, սպանության փորձի և կողոպուտի 1-ական դեպք:
Անցած 5 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 40 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 61-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: в республике за минувшие 5 дней зарегистрировано 40 ДТП 09/18/2013   15:05  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 13 по 18 сентября было зарегистрировано одно убийство, которое было раскрыто. Из зарегистрированных на территории Республики Армения 57 случаев нанесения телесных повреждений, было раскрыто 48, из 83 случаев краж - 50, из 18 случаев мошенничества -17, из 4 случаев хулиганства -3, а также был раскрыт один случай ограбления.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 7 случаев нанесения телесных повреждений, 9 случаев кражи и 2 случая мошенничества, а также по одному случаю попытки убийства и кражи.
За минувшие 5 дней в республике было зарегистрировано 40 ДТП: 1 человек погиб, 61 человек получил телесные повреждения разной степени тяжести.