Նախարարի որդին կազինոյում տանուլ է տվել 700 հազար եվրո 09/18/2013   13:56  |  Միջազգային լրահոս
Նա Մոնակոյի կազինոներից մեկում տանուլ է տվել 700 հազար եվրո, որը, սակայն, բարձրաստիճան պաշտոնյայի պատվարժան  որդուն ներվել է: Իշխանությունները այժմ զբաղվում  են  այս միջադեպով, «vesti.ru»-ի փոխանցմամբ հաղորդում է «Le Figaro» պարբերականը:
Այս պահին ֆրանսիական ոստիկանությունը դիմում է ներկայացրել  ոչ միայն «բարի» խաղատունը տնօրինող «SBM»  ընկերությունում, այլև Մոնակոյի ֆինանսների նախարարությունում խուզարկություն իրականացնելու համար:
Ըստ նախնական վարկածի խաղատան ղեկավարությունը որոշել է գործարք կնքել  ֆրանսիայի  կառավարության անդամի որդու հետ, որպեսզի նրա ընտանիքին զերծ պահի մեծ աղմուկից:  Դժվար թե դա կատարված լինի անշահախնդիր, ենթադրում է ոստիկանությունը:
Թոմաս Ֆաբիուսը վաղուցվանից է տառապում մոլախաղային կախվածությունից: Երկու տարի առաջ իշխանությունները, նույնիսկ, արգելեցին նրան խաղալ, երբ իմացան, որ նա վճարել է  իր խաղընկերներից  մեկի 90 հազար եվրոյի պարտքը, ով զբաղվում էր միկրոչիփերով պլաստիկ քարտերի արտադրությամբ: Բացի այդ, ոստիկանները  նախարարի որդուն իրենց տեսադաշտի մեջ էին ներառել այն բանից հետո, երբ նա Փարիզի կենտրոնում ձեռք էր բերել  280 քառ. մետր մակերեսով բնակարան:

Сын министра иностранных дел Франции проиграл в казино 700 тыс. евро 09/18/2013   14:07  |  Международные новости
Громкий скандал разгорается во Франции. Как стало известно полиции, сын министра иностранных дел страны Томас Фабиус проиграл в одном из казино Монако 700 тысяч евро, однако этот солидный долг родственнику крупного чиновника был прощен. Власти занимаются расследованием инцидента, сообщает портал “vesti.ru” со ссылкой на Le Figaro.
По информации издания, в настоящий момент французская полиция подала запрос на проведение обысков не только в компании SBM, которое владеет "добрым" казино, но и в министерстве финансов Монако. По предварительной версии, руководство игорного дома решило заключить сделку с сыном крупного французского чиновника, чтобы уберечь его семью от громкого скандала. Вряд ли это было сделано бескорыстно, полагает полиция.
Томас Фабиус давно страдает от игорной зависимости. Два года назад власти даже запретили ему играть, узнав, что он оплатил долг в 90 тысяч евро деньгами одного из своих партнеров, который занимался производством пластиковых карт с микрочипами. Кроме того, власти взяли мужчину на карандаш после того, как он приобрел в центре Парижа квартиру площадью 280 квадратных метров.