ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողի իրավական հարցերով խորհրդականի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Եկատերինբուրգ 09/17/2013   12:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողի իրավական հարցերով խորհրդական Արմեն Հարությունյանի գլխավորած պատվիրակությունն եռօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն`Եկատերինբուրգ քաղաքում կայանալիք «Պարտապանի գույքի վրա բռնագանձում տարածելու ժամանակակից հիմնախնդիրները, դրանց լուծման ուղիները և կատարողական փաստաթղթերի արդյունավետության  բարձրացման  մոտեցումները» թեմայով 4-րդ միջազգային գիտագործնական համաժողովին մասնակցելու նպատակով, այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունից:

Делегация СПИСА Армении отбыла в Екатеринбург для участия в четвертой международной научно-практической конференции 09/17/2013 12:31 | Лента новостей
Сегодня возглавляемая советником по правовым вопросам главного принудительного исполнителя Арменом Арутюняном делегация отбыла с трехдневным рабочим визитом в Российскую Федерацию для участия в предстоящей в городе Екатеринбург четвертой международной научно-практической конференции, посвященной теме "Современные проблемы обращения взыскания на имущество должников и пути их решения: национальные подходы в повышении эффективности исполнения исполнительных документов", сообщает Служба принудительного исполнения судебных актов Министерства юстиции Армении.