Վթարը խորացրել է Հրաչյա Հարությունյանի սրտի հետ կապված խնդիրները 09/17/2013 18:12 | ԼՐԱՀՈՍ
«ԿամԱԶ»-ի վարորդ Հրաչյա Հարությունյանի գործով առաջիկա նիստը, ամենայն հավանականությամբ, տեղի կունենա դեկտեմբերի 14-ին: Իսկ մինչ այդ, Հրաչյա Հարությունյանը կգտնվի կալանքի տակ: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հրաչյա Հարությունյանի դուստր՝ Լիլիթ Հարությունյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ հայրն այժմ գտնվում է կալանավայրի հիվանդանոցում, նա սրտի հետ կապված խնդիրներ ունի և բուժվում է: Հրաչյա Հարությունյանի դուստրը նշեց նաև, որ հայրը նախկինում ևս ունեցել է սրտի խնդիրներ, սակայն վթարն ավելի է խորացրել դրանք, և հույս հայտնեց, որ վիրահատության կարիք չի լինի:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 13-ին՝ Նոր Մոսկվայում, 46-ամյա Հրաչյա Հարությունյանի վարած «ԿամԱԶ» մակնիշի՝ խճաքարով լի բեռնատարը մեծ արագությամբ բախվել էր ավտոբուսի:
Վթարի հետևանքով զոհվել էր 18 մարդ, ևս մի քանիսը վիրավորվել էին: Նշենք նաև, որ ըստ նախնական տեղեկությունների՝ մեքենան եղել է անսարք վիճակում, ինչի մասին Հարությունյանը չի իմացել:

У обвиняемого в ДТП под Подольском Г.Арутюняна усугубились проблемы с сердцем 09/17/2013   18:26  |  Лента новостей
Предстоящее заседание по делу обвиняемого в ДТП под Подольском Г. Арутюняна, по всей видимости, состоится 14 декабря. А до этого Грачья Арутюнян будет находиться под стражей. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщила дочь Г. Арутюняна Лилит Арутюнян.
По ее словам, отец в настоящее время находится в тюремной больнице. У него возникли проблемы с сердцем. Он проходит лечение. Дочь Г. Арутюняна отметила, что у отца и раньше были проблемы с сердцем, однако после аварии его состояние усугубилось. Она выразила надежду, что необходимости в хирургическом вмешательстве не возникнет.
Напомним, 13 июля на территории Новой Москвы КамАЗ, которым управлял 46-летний Грачья Арутюнян, врезался в рейсовый автобус. В результате аварии погибли 18 человек, еще несколько человек получили телесные повреждения разной степени тяжести. По предварительным данным, автомобиль был в неисправном состоянии, о чем Г. Арутюнян не знал.
15:40 19/07/2013  |  Лента новостейОмбудсмен Армении в воскресенье едет в Москву в связи с делом обвиняемого в ДТП под Подольском Грачья Арутюняна
14:40 19/07/2013  |  Актуальная темаОбвиняемый в ДТП под Подольском Грачья Арутюнян находится в психиатрическом отделении “Бутырки”