Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 09/17/2013 13:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 13-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 47 դեպքից բացահայտվել է 41-ը, գողության 52 դեպքից` 25-ը, իսկ խարդախության` 12, խուլիգանության և կողոպուտի 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 6, գողության` 8, սպանության փորձի, կողոպուտի և խարդախության 1-ական դեպք:
Անցած 4 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 34 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 55-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: раскрыто более 40 случаев краж 09/17/2013 14:54 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 13 по 17 сентября из 47 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения, был раскрыт 41 из 52 случаев кражи - 25, были раскрыты также все 12 случаев мошенничества и по 1 случаю грабежа и хулиганства.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 6 случаев нанесения телесных повреждений, 8 случаев кражи и по 1 случаю попытки убийства, грабежа и мошенничества.
За минувшие 4 дня в республике было зарегистрировано 34 ДТП: 1 человек погиб, 55 человек получили телесные повреждения разнoй степени тяжести.