Օծանելիքի պատճառով աղջիկը դանակահարել է նույն բնակարանում ապրող իր ընկերուհուն 09/14/2013   15:40  |  Միջազգային լրահոս
Բրազիլական Կամպու-Գրանդա քաղաքում  18-ամյա աղջիկը, կռվի բռնվելով նույն բնակարանում ապրող  իր հարևանուհի 15-ամյա աղջկա հետ, դանակով  մահացու հարված է հասցրել նրան` բազմաթիվ դպրոցականների աչքի առջև:
Դաֆնի Ինգրիդ դե Լիմաթը համառորեն խնդրել է իր հարևանուհի Լուանա Բիերա Գրիգորիոյին, որպեսզի վերջինս դադարի օգտագործել օծանելիք, քանի որ իր մոտ սկսվել է ուժեղ ալերգիա , փոխանցում է «Life News» -ի տեղեկատվությունը  «vesti.md» կայքը: Մերժում ստանալով, աղջիկը կատաղի բորբոքվում է և որոշում  դասերից հետո ընկերուհուց վրեժ առնել:
Դասերից հետո Դաֆնին  Լունային սպասում է փողոցում և, երբ վերջինս հայտնվում է` կախվում  է նրա մազերից: Մանկավարժները փորձում են աղջիկներին բաժանել իրարից, սակայն դա նրանց չի հաջողվում: Հանդիպելով դիմադրության, Դաֆնին  անսպասելիորեն հանում է դանակը և մտցնում հակառակորդի փորը: Հավաքված ամբոխի բարձրացրած աղմուկի ներքո հանցագործը  փախուստի է դիմում:
Դեպքի վայր ժամանած բժիշկներին ոչինչ  չէր մնացել անելու, բացի աղջկա մահը հաստատելուց:
Ոստիկանությունը սկսել է այս աղմուկ հանած գործի քննությունը:
Դպրոցի տնօրեն Ժոզե Ֆերեյրա Բարբոսայի  խոսքերով, դպրոցում բոլոր դասերը դադարեցվել են` հայտարարված սգի կապակցությամբ:

В Бразилии школьница убила подругу из-за духов 09/14/2013   16:11  |  Международные новости
В г. Кампу-Гранди (Бразилия) 18-летняя девушка-подросток в драке зарезала насмерть свою 15-летнюю соседку по комнате на глазах у толпы школьников.
Дафни Ингрид де Лимат настойчиво попросила свою соседку Луану Биеру Григорио перестать пользоваться парфюмом, так как у нее началась сильная аллергия на духи, пишет “vesti.md” со ссылкой на портал "Life News". Получив отказ, девушка пришла в ярость и решила отомстить ей сразу же после уроков.
Дафни подкараулила Луану на улице и вцепилась ей волосы. Преподаватели постарались разнять участниц драки, однако их попытки не увенчались успехом. Получив отпор, Дафни неожиданно вытащила нож и вонзила его в живот соперницы. Под громкий крик толпы преступница поспешила скрыться.
Приехавшие медики констатировали смерть Луаны.
Полиция города начала расследование громкого дела.
По словам директора школы Жозе Феррейра Барбоса, все занятия в учебном заведении были отменены с связи с трауром, передает портал “ vesti.md ”.