Սյունիքում ինքնառաջադրված Վահրամ Հովհաննիսյանը դուրս է գալիս ընտրապայքարից 09/11/2013 12:39 | ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզի թիվ 38 ընտրատարածքում ինքնառաջադրված թեկնածու Վահրամ Հովհաննիսյանը մտադիր է հանել իր թեկնածությունը: «Առաջին լրատվական»-ի հետ զրույցում Վահրամ Հովհաննիսյանը նշեց, որ ինքնաբացարկի մասին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին կտեղեկացնի սահմանված կարգով` օրենքով նախատեսված թույլատրելի ժամկետում: Թեկնածությունը հանելու պատճառները Հովհաննիսյանը չմանրամասնեց` միաժամանակ նշելով. «Լուրջ պատճառ չկա»:
Սյունիքի մարզի թիվ 38 ընտրատարածքում առաջադրված պատգամավորության երեք թեկնածուներից նախընտրական հիմնադրամներ բացել են միայն երկուսը: Հայաստանի հանրապետական կուսակցության կողմից առաջադրված Արմեն Կարապետյանը 300 հազար դրամի նախընտրական մուտք է կատարել, որից ծախսերը կազմել են 298 800 դրամ: Վերջինս այլևս պայմանագրային պարտավորություններ չունի: «Ժառանգություն» կուսակցության կողմից առաջադրված Սամվել Հայրապետյանը 100 800 դրամի նախընտրական մուտք է կատարել, նույնքան էլ կազմել է ծախսերի չափը, մնացորդ չկա: Թեկնածուների ծախսերի թույլատրելի չափը 10 մլն դրամ է: Ինքնառաջադրված թեկնածու Վահրամ Հովհաննիսյանը նախընտրական հիմնադրամներ չի բացել:

Претендент на пост депутата от избирательного округа №38 Сюника Ваграм Ованнисян намерен сойти с предвыборной гонки 09/11/2013   14:13  |  Лента новостей
Баллотирующийся в порядке самовыдвижения на пост депутата от избирательного округа №38 Сюникской области Армении Ваграм Ованнисян намерен снять свою кандидатуру. В беседе с порталом «Первый информационный» Ваграм Ованнисян отметил, что сообщит ЦИК о самоотводе в установленном порядке, в предусмотренные законом сроки. В. Ованнисян не стал разглашать причины самоотвода. Он лишь  отметил, что “серьезных причин для этого нет”.
Из трех кандидатов, претендующих на пост депутата от мажоритарного округа №38 Сюника, предвыборные фонды открыли только двое. Кандидат от Республиканской партии Армении Армен Карапетян внес 300тыс. драмов в предвыборный фонд, из коих 298 800 израсходовал. А. Карапетян более не имеет договорных обязательств. Поступленияв предвыборный фонд кандидата от партии “Наследие” Самвела Айрапетяна составили 100 800 драмов, ровно столько же он израсходовал. Максимально допустимый размер расходов составляет 10 млн. драмов. Самовыдвиженец Ваграм Ованнисян не открыл предвыборного фонда.