Սենատորներից մեկը Սիրիայի մասին հարցի լսումների ժամանակ պոկեր էր խաղում 09/05/2013   14:09  |  Միջազգային լրահոս
Կոնգրեսի  Սենատի արտասահմանյան գործերով  հանձնաժողովի Սիրիական հարցին նվիրված քննարկումների ժամանակ, որտեղ լսվում էր Դամասկոսի դեմ ռազմական ուժ կիրառելու վերաբերյալ նախագահ Բարաք Օբամայի բարձրացրած հարցը, Ամերիկայում ազդեցիկ հանրապետական սենատոր Ջոն Մակքեյնին տեսել են համակարգչով պոկեր խաղալիս:
«The Washington Post» պարբերականը իր կայքում տեղադրել է մի լուսանկար՝ այսպիսի բացատրությամբ. «Սենատոր Մակքեյնը պոկեր է խաղում իր «iPhone»-ով Սենատի արտասահմանյան գործերով հանձնաժողովի լսումների ժամանակ, որտեղ պետքարտուղար Քերրին, պաշտպանության նախարար Հեյգելը և ԱՄՆ-ի զինված ուժերի շտաբերի պետերի կոմիտեի նախագահ, գեներալ Դեմպսին արտահայտվում են Սիրիայում ուժ գործադրելու մասին»:
Մակքեյնը չի ընդիմացել այս դիտողությանը, բայց «Twitter»-ի իր էջում կատարել է այսպիսի գրառում. «Սկանդալ: Սենատում  երեքժամյա  լսումներից  հետո  բռնվեցի «iPhone»-ով խաղալիս: Բայց առավել վատն այն է, որ ես պարտվեցի»,- գրում է 77-ամյա սենատորը:
Ջոն Մակքեյնը ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի այն  «գիշատիչներից»  մեկն է, ով կոչ է անում Սիրիայի ռազմական օբյեկտներին հասցնել այնպիսի հարվածներ, որոնք կօգնեին ծանրությունը թեքել սիրիական ընդդիմության օգտին, նշում է «ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ»-ը:

Американский сенатор-республиканец Джон Маккейн играл покер во время слушаний по Сирии в Конгрессе 09/05/2013   14:19  |  Международные новости
Влиятельный американский сенатор-республиканец Джон Маккейн был замечен играющим в покер во время слушаний в комитете по иностранным делам Сената Конгресса, на которых рассматривался запрос администрации Барака Обамы на использование военной силы против Сирии, пишет сайт runyweb.com.
Газета The Washington Post разместила на своем сайте фотографию со следующим пояснением: "Сенатор Маккейн играет в покер на своем "Айфоне" во время слушаний в сенатском комитете по иностранным делам, где госсекретарь Керри, министр обороны Хейгел и председатель Комитета начальников штабов ВС США генерал Демпси высказываются по вопросу применения силы в Сирии".
Маккейн не стал отпираться и сделал на своей странице в Twitter следующую запись: "Скандал! Застигнут играющим на "Айфоне" во время трехчасовых слушаний в Cенате. Но хуже всего то, что я проиграл", - пишет 77-летний сенатор.
Джон Маккейн относится к числу "ястребов" в Конгрессе США, призывающих нанести такие удары по объектам военной инфраструктуры Сирии, которые бы позволили склонить баланс сил в пользу сирийской оппозиции, отмечает ИТАР-ТАСС.