Նախարարը բացառեց գազի գնի էժանացումը 09/05/2013 15:35 | ԼՐԱՀՈՍ
Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն այսօր, պատասխանելով գազի գնի վերանայման հնարավորությանը վերաբերող հարցին, հակիրճ բայց միանշանակ պատասխան է տվել. «Չէ, նույնը կմնա»:
Հիշեցնենք, դեռևս 2 ամիս առաջ, անդրադառնալով Մաքսային միությանը Հայաստանի անդամակցության խնդրին, նախարար Մովսիսյանն ասել էր. «Մաքսային միությունը ձեռնտու է այն առումով, որ մենք Ռուսաստանից ներմուծում ենք միջուկային վառելիք և գազ»:
Այս հայտարարությունը հիմք էր տվել մեկնաբանությունների, որ միությանն անդամակցելու դիմաց Հայաստանը կարող է ՌԴ-ից գազի էժանացում ակնկալել:

Министр энергетики Армении исключил возможности понижения цены на природный газ 09/05/2013   16:05  |  Лента новостей
Министр энергетики и природных ресурсов Армен Мовсисян сегодня, отвечая на вопрос о возможном пересмотре цены на природный газ, лаконично, но однозначно ответил: “Нет, цена останется прежней”.
Напомним, еще два месяца назад, коснувшись вопроса о членстве Армении в Таможенном союза, министр энергетики А. Мовсисян заявил: “Таможенный союз представляется выгодным в том плане, что мы импортируем из России ядерное топливо и газ”.
Это заявление послужило основанием для предположения, что Армения в случае присоединения к ТС может ожидать от России понижения цены на голубое топливо.
Однако, министр сегодня дал понять, что бессмысленно ждать этого.
17:04 29/05/2013  |  Лента новостейЗаседание КРОУ Армении по тарифам на газ было прервано, не успев начаться