Սուրենյանցին ոստիկանները չէին կարողացել գտնել, իսկ նա կամավոր ներկայացել էր 09/04/2013   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցին ոստիկանները չէին կարողացել բերման   ենթարկել. նա այսօր ինքնակամ էր ներկայացել Երևանի Կենտրոն և Նորք -Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում լսվող իր իսկ գործով դատական նիստին:
Նշենք, որ նախորդ նիստին դատարանը Սուրենյանցին բերման ենթարկելու որոշում էր կայացրել՝ նիստից անհարգելի բացակայելու համար, սակայն այսօր ոստիկանության աշխատակցին չէր հաջողվել նրան բերման ենթարկել, քանի որ պարզվել էր, որ Սուրենյանցի կողմից նախաքննության ընթացքում  տրամադրված բնակության վայրի հասցեում նման մարդ չի բնակվում:
Սուրենյանցը դատարանին տեղեկացրեց, որ ինքն այժմ բնակվում է մեկ այլ հասցում, դա է պատճառը, որ ոստիկանը նրան չի գտել այդ հասցեում և դատարանին տրամադրեց ներկայիս բնակության վայրի հասցեն:
Դատավոր Մխիթար Պապոյանը հայտարարեց, որ Սուրենյանցը պարտավոր է դատարանին տեղյալ պահել իր բնակության վայրի փոփոխության մասին, այլապես դատարանը կքննարկի նրա նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցի՝  չհեռանալու մասին ստորագրության, փոփոխման հարցը:
Այնուհետև Սուրեն Սուրենյանցը միջնորդեց դատարանին 5 աշխատանքային օր տրամադրել՝ գործին պաշտպան ներգրավվելու նպատակով: Պարզ դարձավ նաև, որ այս գործով ևս Սուրենյանցի շահերը դատարանում կպաշտպանի նախորդ գործով նրա պաշտպան Կարապետ Գալստյանը:

Политолог Сурен Суренянц добровольно явился на судебное заседание 09/04/2013 12:41 | Лента новостей
Полицейским не удалось подвергнуть приводу политолога Сурена Суренянца. Он сегодня добровольно явился на проходящее в суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш судебное заседание по его же делу.
Отметим, что на предыдущем заседании суд принял решение о приводе Суренянца ввиду его неявки на слушания по неуважительной причине, однако сегодня сотруднику полиции не удалось подвергнуть его приводу, поскольку выяснилось, что в доме по предоставленному Суренянцом адресу такой человек не проживает.
Суренянц сообщил суду, что он в настоящее время проживает по другому адресу.
Судья Мхитар Папоян заявил, что Суренянц обязан поставить в известность суд о смене места жительства, в противном случае суд рассмотрит вопрос об изменении меры пресечения в виде подписки о невыезде.
Сурен Суренянц ходатайствовал перед судом предоставить ему 5 рабочих дней для привлечения адвоката к делу. Стало также известно, что интересы Суренянца в суде по этому делу будет представлять его адвокат по предыдущему делу Карапет Галстян.