Ոստիկանության քննիչը կասկածվում է գիշերային ակումբի տնօրենի նկատմամբ բռնություններ գործադրելու մեջ 09/04/2013   12:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել Արմավիր քաղաքի բնակիչ Ռազմիկ Խաչատրյանի կողմից 2013 թվականի մայիսի 22-ին Արմավիր քաղաքում գտնվող «Ցեզար» գիշերային ակումբում խուլիգանություն կատարելու դեպքի առթիվ ՀՀ ՔՕ 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործը:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Ռազմիկ Խաչատրյանը «Ցեզար» գիշերային ակումբում,ալկոհոլային խմիչքի ազդեցության տակ, չենթարկվելով ակումբի անվտանգության աշխատակիցների օրինական պահանջներին,անհիմն վիճաբանության մեջ է մտել վերջիններիս հետ, որի ընթացքում ակումբի աշխատակիցների հասցեին տալով հայհոյանքներ ու շուրջ 20 րոպե շարունակ խախտել է ակումբի բնականոն աշխատանքը, խուլիգանական մղումներով կոպիտ կերպով խախտել է հասարակական կարգը, որն արտահայտվել է հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունքով ու զուգորդվել ակումբի տնօրեն Ա. Գ.-ի, անվտանգության աշխատակիցներ Ա. Դ.-ի և Մ. Ս.-ի նկատմամբ բռնություն գործադրելով:
Կատարված նախաքննության ընթացքում տվյալներ են ձեռք բերվել նաև, որ գիշերային ակումբում տեղի ունեցած վիճաբանությանը մասնակցել և Ռազմիկ Խաչատրյանին հարվածներ է հասցրել նաև ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի քննչական բաժնի քննիչ Գ. Գ.-ն, այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը:

Следователя Полиции подозревают в участии в потасовке в ночном клубе “Цезарь” в армянском городе Армавир 09/04/2013 13:11 | Лента новостей
К производству Специальной следственной службы Армении принято возбужденное по признакам ч. 4ст. 258 УК РА уголовное дело по факту совершения 22 мая 2013г. жителем Армавира Размиком Хачатряном хулиганских действий в расположенном в городе Армавир ночном клубе “Цезарь”.
В ходе предварительного следствия было установлено, что Размик Хачатрян в ночном клубе “Цезарь” под воздействием алкогольных напитков, не подчиняясь законным требованиям сотрудников безопасности клуба, вступил в перепалку с ними, во время которой, извергая в адрес работников заведения нецензурную брань, из хулиганских побуждений грубо нарушил общественный порядок, что выразилось в явном неуважительном отношении к обществу и проявилось в применении насилия в отношении директора клуба А. Г. и сотрудников безопасности А.Д. и М.С.
В ходе проведенного предварительного следствия были также добыты сведения, согласно которым в имевшей место в ночном клубе потасовке участвовал следователь следственного отдела Армавира Полиции РА Г. Г., который нанес побои Размику Хачатряну. Об этом сообщает Специальная следственная служба Армении.