Վարդան Հակոբյան. «Անհայտ անձինք ահաբեկում են «Փակ շուկայի» տարածքում շինարարությունը դադարեցնելու համար պայքարող ակտիվիստներին» 09/02/2013 13:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Անհայտ անձինք ոտքով և ավտոմեքենաներով հետևում են և ահաբեկում «Փակ շուկայի» տարածքում շինարարությունը դադարեցնելու համար պայքարող ակտիվիստներին: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Ազատենք շուկան օլիգարխից» -ից նախաձեռնող խմբի անդամ Վարդան Հակոբյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ այսօր ևս Փակ շուկայի տարածքում մթնոլորտը լարված է և ըստ Վարդան Հակոբյանի՝ «ժամը 12:00-ից սկսած սեփականատերը Մալաթիա թաղամասից և իրեն պատկանող գործարանից աշխատողներ է բերել է և մոբիլիզացրել՝ տարածքում պռովոկացիաներ ապահովելու նպատակով»:
«Նախաձեռնող խմբի նպատակը ժողովրդին իրար դեմ հանելը չի, և մենք ամեն բան պետք է անենք, որ ժողովրդի միջև բախում չլինի, քանի որ ոստիկանությունը առանձնապես մատը մատին չի տալիս»,- ընդգծել է Վարդան Հակոբյանն ու հավելել, որ անկախ նրանից, թե սեփականատերը քանի հարյուր մարդ կբերի, իրենք լինելու են Փակ շուկայի տարածքում
«Կլինենք այնտեղ, և թող մնացած պատասխանատվությունն իրենց վրա վերցնեն Ոստիկանությունը, Դատախազությունը, Քաղաքապետարանը և Մշակույթի նախարարությունը, քանի որ նշված գերատեսչությունների սրբագույն պարտականությունն է կանխել շինարարությունը, սակայն նրանք այսօր պարապուրդի են մատնվել, որի արդյունքում ժողովրդին միմյանց դեմ են դուրս բերում»,- ասել է նախաձեռնող խմբի անդամ Վարդան Հակոբյանը:
Նախաձեռնող խումբն այսօր ժամը 13:00-ից կլինի Մաշտոցի պուրակում այնքան ժամանակ, քանի դեռ շինարարությունը չի դադարեցվել:

Вардан Акопян: Неизвестные лица запугивают активистов, борющихся за приостановление строительства на территории “Крытого рынка” 09/02/2013   14:49  |  Лента новостей
Неизвестные лица установили слежку за активистами, борющимися за приостановление строительства на территории “Крытого рынка, и запугивают их. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил член инициативной группу “Избавим памятник от олигарха” Вардан Акопян.
По его словам, сегодня на территории Крытого рынка сложилась напряженная атмосфера и по его утверждению,“ с 12.00 владелец приводит с квартала Малатия и принадлежащего ему завода сотрудников и мобилизует их для обеспечения провокаций на территории ”.
“Цель инициативной группы не заключается в том, чтобы столкнуть людей лбами. Мы должны сделать все, чтобы избежать столкновений, поскольку Полиция и пальца о палец не ударяет”, - подчеркнул Вардан Акопян. Он также добавил, что вне зависимости от того, скольких приведет владелец, они не намерены покидать территорию Крытого рынка.
“Мы останемся тут, и пусть ответственность за все остальное берет на себя Полиция, Прокуратура, Мэрия и Министерство культуры, так как предотвращение строительства является святой обязанностью упомянутых ведомств, однако они сегодня бездействуют, в результате чего людей сталкивают друг с другом”, - резюмировал член инициативной группы Вардан Акопян.
Инициативная группа с 13.00 будет находиться в сквере Маштоца до тех пор, пока строительство не будет приостановлено.