Դիակը տեղափոխել է բակում գտնվող արհեստանոց 09/02/2013   17:14  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 17.10-ին, ոստիկանության Ստեփանավանի  բաժնում  հաղորդում է ստացվել, որ մի քանի օր առաջ 1991 թ. ծնված Հեղինե Գ.-ն դանակով հարվածել և սպանել է 1975 թ. ծնված Ալեքսանդր  Կլիմովին:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ոստիկանությունից, ոստիկանության ծառայողները Հեղինե Գ.-ին բերման են ենթարկել բաժին, որտեղ նա հայտարարել է, որ Ա. Կլիմովին սպանել է ինքը:
Սեպտեմբերի 2-ին ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական և քննչական գործողությունների շնորհիվ պարզվել է, որ Հեղինե Գ.-ն մոտ 3-4 օր առաջ Ա. Կլիմովին դանակի հարվածներով սպանել է վերջինիս պատկանող, Միլիոնի փողոցի տներից մեկում, և դիակը 1998 թ. ծնված Աննա Լ.-ի հետ տեղափոխել  բակում գտնվող արհեստանոց:
Ալեքսանդր  Կլիմովի դիակը հայտնաբերվել է իր տան բակի արհեստանոցի նկուղում` որովայնի մասում սուր կտրած-ծակած վերքերի հետքերով:

В городе Степанаван Лорийской области Армении по подозрению в убийстве 37-летнего мужчины задержана 22-летняя девушка 09/02/2013   17:41  |  Актуальная тема
1 сентября, в 17.10 в полицейский отдел Степанавана поступила информация о том, что несколько дней назад Эгине Г. 1991 г.р. нанесла удар ножом Александру Климову, 1975 г.р.
Как сообщают в полиции РА, сотрудники полиции подвергли приводу Эгине Г. в отдел, где она заявила, что А. Климова убила она.
2 сентября благодаря предпринятым оперативно-розыскным и следственным мероприятиям удалось установить, что Эгине Г. примерно 3-4 дня назад совершила убийство А.Климова в принадлежащем ему доме по улице Миллиона в городе Степанаван, и вместе с Анной Л., 1998 г.р. перенесла тело убитого в расположенную в саду мастерскую.
Тело Александра Климова обнаружили в его доме в подвале мастерской со следами колото-резаных ранений в области живота.