«Փակ շուկայի» տարածքում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն 09/02/2013   14:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 14.30-ին,  Երևանի Մաշտոցի պողոտայի 5 հասցերում գտնվող «Փակ» շուկայի դիմաց ոստիկանության ՊՊԾ գնդի 4-րդ հատուկ գումարտակի 2-րդ վաշտի ոստիկաններին է մոտեցել  մի կին և մատնացույց անելով  մեկ այլ կնոջ` հայտարարել, որ նա  հարվածել է իր անչափահաս աղջկան:
Ինչպես տեղեկացնում են Ոստիկանությունից՝ նշված քաղաքացիները  հրավիրվել են ոստիկանության Կենտրոնականի  բաժին, որտեղ պարզվել է, որ մատնացույց անող կինը 1959 թ. ծնված  Նոնա Ջ.-ն  է, նրա անչափահաս երեխան` 1997 թ. ծնված Կարինե Ջ.-ն, իսկ  աղջկան  հարվածողը` 1963 թ. ծնված Անահիտ Գ.-ն:
Դեպքի կապակցությամբ Կարինե Ջ.-ն հաղորդում է տվել, որ ժամը 14.30-ի սահմաններում շուկայի դիմաց նկատել է մի կնոջ, որը վիրավորում էր  անցորդներին: Ինքը մոտեցել և  փորձել է նկատողություն անել այդ  կնոջը, սակայն վերջինս ցավագին ընդունելով իր նկատողությունը` ձեռքով  մեկ անգամ հարվածել է իր դեմքին` պատճառելով ֆիզիկական ցավ:
13:58 02/09/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդան Հակոբյան. «Անհայտ անձինք ահաբեկում են «Փակ շուկայի» տարածքում շինարարությունը դադարեցնելու համար պայքարող ակտիվիստներին»
16:27 07/06/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ«Փակ շուկայի» տարածքում իրականացվել են ապամոնտաժման աշխատանքներ
18:32 22/05/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՓակ շուկայի վերգետնյա հատվածում շինարարական աշխատանքները դադարեցված են
13:10 15/05/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀԴԿ. Սամվել Ալեքսանյանը իշխանությունների համար ամոթալի վիճակ է ստեղծել
18:43 14/05/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԾածկած շուկայում կատարվող շինարարությունն «ապօրինի» է
14:44 14/05/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՄկրտիչ Մինասյան. «Ճարտարապետական հուշարձան հանդիսացող Փակ շուկան փոխարինվում է սովորական խանութով»
17:30 08/05/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄԻՊ. Փակ շուկայի ապօրինի շինարարության խնդիրը մնացել է չլուծված
16:11 06/05/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՊարոնյան փողոցի թիվ 4ա շենքի բնակիչներն երկրի ղեկավարությունից պահանջում են արձագանքել
09:43 04/04/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Փակ շուկա»-ի գործով առկա է զանցանք և ոչ թե հանցանք. Ոստիկանությունը մերժել է քրեական գործի հարուցումը

Устанавливаются обстоятельства инцидента на территории “Крытого рынка” с участием несовершеннолетней девочки. Назначена судмедэкспертиза 09/02/2013   15:04  |  Лента новостей
1 сентября, в 14.30 к стоящим напротив расположенного по адресу пр. Маштоца 5 “Крытого рынка” полицейским второй роты специального батальона четвертого полка ППС Полиции подошла женщина и, указав на другую женщину, заявила, что та ударила ее несовершеннолетнего ребенка.
Как сообщают в Полиции, вышеупомянутые граждане были приглашены в Центральный отдел полиции, где было установлено, что женщина, заявившая об инциденте,- Нона Дж, 1959 г.р., и ее несовершеннолетний ребенок – Карине Дж., 1997 г.р., а ударившая девочку женщина- Анаид Г., 1963 г.р.
В связи с инцидентом Карине Дж. подала заявление о том, что в 14.30 напротив Крытого рынка заметила некую женщину, которая оскорбляла прохожих. Она подошла к ней и пыталась сделать ей замечание, однако женщина, болезненно восприняв ее замечание, ударила ее рукой по лицу.