Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 09/02/2013 14:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 30-ից սեպտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 35 դեպքից բացահայտվել է 31-ը, կողոպուտի 3 դեպքից` 1-ը, իսկ խուլիգանության` 1 և խարդախության 11 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 6 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել մարմնական վնասվածք հասցնելու`3 և գողության 5 դեպք:
Անցած 3 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 27 պատահար. 1 մարդ զոհվել է,37-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: в республике за минувшие 3 дня зарегистрировано 27 ДТП 09/02/2013 15:41 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 30 августа по 2 сентября был раскрыт 31 случай из 35 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения, а также 1 из 3 случаев грабежа, 1 случай хулиганства и все 11 случаев мошенничества. Было также раскрыто 6 случаев кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто 3 случая нанесения телесных повреждений и 5 случаев кражи.
За минувшие 3 дня в республике было зарегистрировано 27 ДТП: 1 человек погиб, 37 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.