Հարկադիր կատարողները մասնակցում են կրակային պատրաստության գործնական պարապմունքներին 08/31/2013   13:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ապահովող ծառայության ողջ սպայական անձնակազմը «Ասպար Արմս» հրաձգարանանում մասնակցում է ՀՀ ԱՆ «Իրավաբանական Ինստիտուտի» ՊՈԱԿ-ի կողմից կազմակերպվող ամենամյա հատուկ ուսուցման դասընթացին՝  կրակային պատրաստության գործնական  պարապմունքներին:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունից, դասընթացի նպատակն է  զարգացնել հարկադիր կատարողների հմտությունները  հատուկ միջոցների (մահակ, ատրճանակ) և ինքնապաշտպանության հնարքների կիրառման ձևերի ու մեթոդների, զենքի կիրառման անվտանգության, ինչպես նաև առաջին բուժօգնության ցուցաբերման գործում:

Принудительные исполнители Армении участвуют в практических занятиях по огневой подготовке 08/31/2013   13:42  |  Лента новостей
Весь офицерский состав Службы принудительного исполнения судебных актов Министерства юстиции РА(СПИСА) участвует в тире “Аспар Армс” в ежегодных специальных учебных курсах - в практических занятиях по огневой подготовке, организуемых ГНКО “Юридический институт” МЮ РА.
Как сообщает в СПИСА, цель занятий – развить навыки принудительных исполнителей по применению специальных средств(дубинка, пистолет),приемов самообороны, безопасному обращению с оружием, а также по оказанию первой медпомощи.