«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: ԲՊԱԷՀ-ն ուսումնասիրում է Տարոն Մարգարյանի վերաբերյալ «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ»-ի դիմումը 08/29/2013 09:47 | Մամուլ
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովն ուսումնասիրում է Տարոն Մարգարյանի վերաբերյալ «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ»-ի դիմումը: Այս մասին է գրում թերթը՝ հավելելով, որ ուսումնասիրության ավարտին հանձնաժողովը կորոշի՝ դիմումը վարույթ ընդունել, թե՝ ոչ:
Լրատվամիջոցի միաժամանակ հիշեցնում է, որ հակակոռուպցիոն կենտրոնը հուլիսի 26-ին դիմել էր հանձնաժողովին՝ պահանջելով պարզել, թե ներքաղաքային տրանսպորտի ուղեվարձը թանկացնելիս քաղաքապետը գտնվե՞լ է արդյոք շահերի բախման իրավիճակում: Հանձնաժողովը նաև պետք է պարզի ՝ ներդրումները կառավարելիս քաղաքապետի կողմից չե՞ն օգտագործվել արդյոք պաշտոնեական դիրքն ու լիազորությունները:
«Հանրության ձեռքի տակ է Երևանում երթուղիներ սպասարկող «Ռոբերտ և Տարոն» ՍՊԸ-ի գրանցման փաստաթղթի պատճենը, որտեղ նծված է, որ ՍՊԸ-ի հիմնադիրը Տարոն Մարգարյանն է»,- գրում է թերթը:

“Айкакан Жаманак”: Комиссия по этике высокопоставленных чиновников изучает заявление "Трансперенси интернейшнл" касательно мэра армянской столицы 08/29/2013   10:38  |  Пресса
Комиссия по этике высокопоставленных должностных лиц изучает заявление "Трансперенси интернейшнл" касательно Тарона Маргаряна. В заключение исследования Комиссия примет решение относительно того, принимать заявление к производству или нет.
Издание вместе с тем напоминает, что 26 июля антикоррупционный центр обратился в Комиссию с требованием выяснить, находился ли действующий градоначальник армянской столицы в момент повышения тарифа на проезд в общественном транспорте в ситуации столкновения интересов или существовали ли подобные риски и не имело ли место при управлении вложениями использование служебного положения или полномочий.
“В руках общественности оказалась копия документа о регистрации обслуживающего маршрутные линии в Ереване ООО “Роберт и Тарон”, где отмечается, что основателем ООО является Тарон Маргарян.