Փաստաբանները կստորագրեն փոխըմբռնման հուշագիր 08/29/2013   18:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Oգոստոսի 30-ին  Փաստաբանների պալատում տեղի կունենա ՀՀ փաստաբանական դպրոցի և  «Փաստաբանների միջազգային միության»  հայաստանյան ներկայացուցչության միջև փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման պաշտոնական արարողությունը:
Համաձայն փոխըմբռնման հուշագրի՝ կողմերը կհամագործակցեն՝ մասնավորապես միջազգային կրթական ծրագրերի իրականացման, փորձի փոխանակման՝ Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության փաստաբանների փոխադարձ այցերի կազմակերպման, օրենսդրության բարելավման, փաստաբանական գործունեության արտոնագրերի փոխճանաչման և «Carpa» փաստաբանական վճարումների համակարգի ներդրման հարցերում:
ՀՀ փաստաբանական դպրոցի հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար  Լ․Մուրադյանը «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց, որ հանդիսավոր  արարողությանը ներկա են գտնվելու ՀՀ-ում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանը, Փաստաբանների պալատի նախագահը, ՀՀ փաստաբանական դպրոցի տնօրենը, Փաստաբանների միջազգային միության ղեկավարը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Адвокаты Армении и их зарубежные коллеги подпишут Меморандум о взаимопонимании 08/29/2013   19:20  |  Лента новостей
30 августа в Палате адвокатов состоится торжественная церемония подписания Меморандума о взаимопонимании между Школой адвокатов Армении и армянским представительством "Международного союза адвокатов".
Согласно Меморандуму о взаимопонимании, стороны будут сотрудничать, в частности, в вопросах, касающихся реализации международных образовательных программ, обмена опытом, организации взаимных визитов адвокатов Армении и Российской Федерации, улучшения законодательства, взаимного признания лицензий на адвокатскую деятельность и внедрения адвокатской платежной системы «Carpa».
Руководитель отдела по связям с общественностью Школы адвокатов Армении Л. Мурадян сообщил корреспонденту ИА “ФактИнфо”, что на торжественной церемонии будут присутствовать посол России в Армении, председатель Палаты адвокатов РА, директор Школы адвокатов Армении, руководитель Международного союза адвокатов и другие высокопоставленные лица.