ԿԽՄԿ-ն գերեվարված զինվորի հարազատներին խոստացել է լավ լուր հաղորդել 08/16/2013   12:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի երևանյան գրասենյակից գերեվարված զինվորի հարազատներին փոխանցվել է, որ անպայման լավ լուր կհաղորդեն իրենց և  հնարվոր է այս շաբաթ հանդիպումը կայանա ադրբեջանական կողմի հետ: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հակոբի հոր հորեղբոր որդին՝ Նորիկ Ինջիղուլյանը:
Ինչ վերաբերում է գերեվարված զինվորի որպիսությանը,  ապա Հակոբի բարեկամը նշեց, որ ոչ մի տեղեկություն չունեն. «եթե Կարմիր Խաչը չի ասում՝ էլ որտեղից կարող ենք տեղեկանալ»:
Հակոբի հարազատները համբերությամբ զինված սպասում են լավ լուրի:
Հիշեցնենք, որ oգոստոսի 7-ի՝ լույս 8-ի գիշերը, ժամը 3:00-ի սահմաններում նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ տեղանքում չկողմնորոշվելու հետևանքով 1991թ. ծնված շարքային զինծառայող Հակոբ Գևորգի Ինջիղուլյանը հատելով ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանը, հայտնվել է հակառակորդի պահպանության տակ գտնվող տարածքում։ Զինծառայողը զինված չի եղել։

Представители МККК пообещали родственникам находящегося в плену в Азербайджане Акопа Инджигуляна добрые вести 08/16/2013 13:25 | Актуальная тема
Представители ереванского офиса Международного комитета Красного Креста (МККК) пообещали родственникам находящегося в плену в Азербайджане армянского военнослужащего Акопа Инджигуляна в скором времени сообщить о солдате добрую весть.
Как сообщил «Фактинфо» двоюродный брат А. Инджигуляна – Норик Инджигулян, представители МККК также сказали, что встреча с азербайджанской стороной может состояться уже на этой неделе.
Отметим, что сведений о состоянии здоровья находящегося с 8 августа в плену в Азербайджане военнослужащего Акопа Инджигуляна в МККК пока не сообщили.
Напомним, ранее пресс-служба Армии обороны НКР передавала, что 8 августа, около 03:00 по ереванскому времени, армянский военнослужащий, рядовой Акоп Инджигулян, 1991г.р., в ходе несения службы, по предварительной информации, не сориентировался в ночное время на местности и пересек карабахско-азербайджанскую границу, оказавшись на контролируемой Азербайджаном территори.