Արդարադատության խորհուրդը դիմել է ՀՀ նախագահին՝ դատավոր Ասատրյանի լիազորությունները դադարեցնելու համար 08/16/2013   12:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արդարադատության խորհուրդը դիմել է ՀՀ նախագահին՝ Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Սամվել Ասատրյանի լիազորությունները դադարեցնելու համար։
Արդարադատության խորհուրդն այս որոշումը պատճառաբանել է դատավորի պաշտոնավարման տարիքը լրանալու հանգամանքով։ Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Նախագահի հրամանագրով դադարեցվել էր նաեւ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Համլետ Դավթյանի լիազորությունները, ինչն էլ պատճառաբանվում էր առողջական խնդիրներով։

Совет правосудия Армении представил президенту обращение о прекращении полномочий судьи С. Асатряна 08/16/2013 16:48 | Лента новостей
Совет правосудия Армении представил президенту РА обращение о прекращении полномочий судьи суда общей юрисдикции Гегаркуникской области республики Самвела Асатряна в связи с достижением возрастного предела.
Напомним, на днях указом президента Армении Сержа Саргсяна были прекращены полномочия судьи суда общей юрисдикции Сюникской области РА Гамлета Давтяна (по причине проблем со здоровьем). Как передала пресс-служба президента РА, глава государства подписал приказ, руководствуясь ст. 95 Конституции РА, п.5 ч.1 ст.167 Судебного кодекса РА и приняв в качестве обоснования обращение Совета правосудия Армении от 2 августа 2013г.