Բաքվի ԿԽՄԿ-ն վստահ է. Ինջիղուլյանի հետ հանդիպման ժամկետը շուտով հայտնի կդառնա 08/15/2013   17:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ  Տոնոյանը հերթական անգամ հանդիպել է ԿԽՄԿ պատվիրակ Դրագանա Ռանկովիչին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՊՆ տեղակտվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, Դ.Ռանկովիչը տեղեկացրել է, որ ստացված տեղեկության համաձայն` Բաքվի ԿԽՄԿ գրասենյակը վստահ է,որ շուտով հայտնի կդառնա Հակոբ Ինջիղուլյանի հետ նրանց հանդիպման ժամկետը:
Շնորհակալություն հայտնելով տեղեկատվության համար՝ Դ.Տոնոյանը իր հերթին ԿԽՄԿ պատվիրակին հայտնել է, որ ՀՀ–ում գտնվող ադրբեջանցի զինծառայող Ֆիրուզ Ֆարաջևը փոխել է իր մտադրությունը և ցանկություն հայտնել վերադառնալ Ադրբեջան:
Ֆարաջևը նաև շուտափույթ հանդիպում է խնդրել ՀՀ-ում միջազգային մարդասիրական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հրավիրել է անկողմնակալ կազմակերպություններին, մասնավորապես` ԿԽՄԿ-ին, հանդիպել Ֆարաջևին:
Տրամադրված տեղեկությունը ԿԽՄԿ-ն ի գիտություն է ընդունել:
13:34 13/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ Ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանի հարազատները բողոքի ակցիա են անում «Կարմիր խաչ»-ի մոտ
09:40 13/08/2013  |  Մամուլ«Ժողովուրդ».Ադրբեջանական քարոզչությունն օգտագործում է գերի ընկած հայ զինվորին
12:27 12/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանական տարածքում հայտնված զինվորի մասին Կարմիր Խաչը լռում է
19:31 09/08/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ. Ադրբեջանական տարածք անցնելը Հակոբ Ինջիղուլյանի համար իրավական հետևանքներ չի առաջացնի

Скоро станет известна дата встречи представителей МККК с Акопом Инджигуляном 08/15/2013   19:31  |  Лента новостей
Сегодня первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян в очередной раз встретился с делегатом Международного комитета Красного Креста Драганой Ранкович. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Драгана Ранкович сообщила: согласно полученным сведениям, бакинский офис Международного комитета Красного Креста уверен, что вскоре станет известна дата их встречи с армянским военнослужащим Акопом Инджигуляном, который в ночь на 8 августа оказался на контролируемой Азербайджаном территории.
Выразив благодарность за информацию, Давид Тоноян в свою очередь сообщил представителю МККК, что находящийся в Армении азербайджанский военнослужащий Фируз Фараджев передумал и выразил желание вернуться в Азербайджан. Фараджев также попросил организовать скорейшую встречу с представителями действующих в Армении международных гуманитарных организаций.
Министерство обороны Армении пригласило незаинтересованные организации, в частности МККК, встретиться с Фараджевым.