Ակտիվիստները հայտարարում են քաղաքապետին հանդիպելու մասին 08/14/2013   15:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքային տրանսպորտի պատասխանատու պաշտոնյաների հրաժարականի պահանջով քաղաքապետարանի շենքի դիմաց նստացույց անցկացնող ակտիվիստները հայտարարում են, որ քաղաքապետարանից արձագանքել են երեկ իրենց հանձնած դիմումին:
«Վճարում ենք 100 դրամ» ֆեյսբուքյան խմբում տեղեկացնելով այս մասին ակտիվիստները գրում են. «Ի պատասխան Երևանի քաղաքապետին հասցեագրված մեր դիմումի, քաղաքապետարանը մեկ անգամ ևս վերահաստատել է բարձրացված հարցերը քաղաքապետարանի շենքում համատեղ քննարկելու պատրաստակամությունը»:
Հիշեցնելով քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հրապարակային հայտարարությունը իրենց հետ հանդիպելու և առկա խնդիրները քննարկելու մասին, խմբի անդամները հայտնում են, որ որ այսօր, ժամը 17:00-ին պատրաստվում են քաղաքապետարանի տարածքում հանդիպել Տարոն Մարգարյանի հետ` քննարկելու հովանոց տեղադրելու հարցը:
Հիշեցնենք. մինչ օրս նստացույցի վայրում վրան կամ հովանոց տեղադրելու ակտիվիստների փորձերը կանխվել են ոստիկանների կողմից: Երեկ ակտիվիստներն այդ հարցով դիմել էին քաղաքապետին, քանի որ Ոստիկանությունը հայտարարել էր, թե քաղաքապետարանի թույլտվության դեպքում իրենք պատրաստ են անգամ օժանդակել դրա տեղադրմանը:
12:00 02/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Ժառանգություն»-ը հաջորդ շաբաթ կդիմի վարչական դատարան
11:48 02/08/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրգիշտի Կիվիրյանի փաստաբանները կբողոքարկեն ոստիկանների գործողությունները

Участники бессрочного сидячего пикета напротив мэрии Еревана встретятся с Тароном Маргаряном 08/14/2013   16:58  |  Лента новостей
Участники бессрочного сидячего пикета напротив мэрии Еревана, проводимого с 26 июля с.г., встретятся сегодня с градоначальником Тароном Маргаряном.
В распространенном гражданскими активистами Суреном Саакяном, Ваагном Минасяном и Гором Аракеляном заявлении говорится, что в ответ на ранее представленное ими обращение столичная мэрия выразила готовность организовать встречу, а Т. Маргарян предложил самим выбрать любое удобное время для обсуждения насущных проблем.
Согласно сообщению, активисты намерены в числе основных требований обсудить с мэром вопрос разрешения на установление навеса для проведения акции протеста.
«Наша деятельность открытая и публичная, по этой причине важным условием встречи является наличие на этих обсуждениях представителей СМИ и нашей видеокамеры», – говорится в заявлении.