1500 կրակոց հայ դիրքապահների ուղղությամբ 08/10/2013   13:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, օգոստոսի 3-ից 10-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 300 раз 08/10/2013 13:54 | Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны, с 3 по 10 августа на линии соприкосновения карабахо-азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 300 раз. Из оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 1500 выстрелов.
Передовая воинская часть Армии обороны дали адекватный ответ на атакующие действия противника и предприняли необходимые меры для организации надежной защиты боевых позиций по всей протяженности линии соприкосновения.