Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 08/09/2013 13:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 8-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 13 դեպքից բացահայտվել է 11-ը, գողության 13 դեպքից` 11-ը, իսկ կողոպուտի` 1 և խարդախության 9 դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է սպանության և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 4 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 8-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:կան ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Оперативная обстановка в Республике Армения: раскрыто 11 краж 08/09/2013 17:34 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 8 по 9 августа было раскрыто 11 из 13 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения, из 13 краж было раскрыто 11 а также 1 случай грабежа и 9 случаев мошенничества.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 1 случаю нанесения телесного повреждения и убийства.
За минувший день в республике было зарегистрировано 4 ДТП: 1 человек погиб, 8 получили телесные повреждения разной степени тяжести.