Էջմիածին-Երևան երթուղու թանկացման մասին լուրը նախարարությունում «ապատեղեկատվություն» են որակում 08/07/2013   15:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հասարակական դիրքորոշում» ՀԿ նախագահ Գևորգ Դոստուրյանն այսօր ուշագրավ հայտարարություն է արել: Նրա խոսքով, ինքը տեղեկություններ ունի, որ երեկ ուղեվարձի ցածր լինելու պատճառով փակվել է Էջմիածին-Բագարան երթուղին, իսկ Էջմիածին-Երևան երթուղին թանկացել է 100 դրամով՝ նախկին 300-ից դառնալով 400 դրամ:
«Տրանսպորտի նախարարությունը դրա մասին ոչ մի հայտարարություն չի արել, թե մրցույթ եղել, է, չի եղել, բայց փաստացի այսօր թանկացել է Էջմիածին-Երևան գիծը»,- հարտարարել է ՀԿ նախագահը:
Այս հարցի վերաբերյալ պարզաբանումների համար մենք դիմեցինք Տարնսպորտի և կապի նախարարություն, որտեղից մեզ ասացին, որ այդ հայտարարությունն ապատեղեկատվություն է:
«250 դրամ է եղել, 250 էլ մնացել է»,- մեզ հետ զրույցում ասացին նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ինչ վերաբերում է Էջմիածին-Բագարան երթուղին փակելու մասին լուրերին, դրանց շուրջ մեկնաբանություն նախարարությունից խոստացան տրամադրել ավելի ուշ:

Минтранс Армении назвал “дезинформацией” слухи о подорожании проезда в маршрутном такси Эчмиадзин-Ереван 08/07/2013   16:46  |  Лента новостей
Председатель общественной организации “Гражданская позиция” Геворк Достурян сегодня сделал примечательное заявление. По его словам, он располагает информацией о том, что вчера из-за низкого тарифа закрылась маршрутная линия Эчмиадзин-Багаран, а стоимость проезда в маршрутном такси Эчмиадзин-Ереван выросла с 300 до 400 драмов.
“Министерство транспорта не делала по этому поводу никаких заявлений, однако фактически сегодня повысился тариф на проезд в маршрутном такси Эчмиадзин-Ереван”, - отметил глава общественной организации.
За разъяснениями мы обратились в Министерство транспорта и связи, где данное заявление назвали дезинформацией.
Стоимость проезда как 250 драмов, так и осталась”,- заявили “Фактинфо” в пресс-службе Минтранса.
Что же касается слухов о закрытии маршрутной линии Эчмиадзин –Багаран, в министерстве пообещали дать комментарии по этому поводу позднее.