Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 08/06/2013 17:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 3-ից 6-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության փորձի 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 29 դեպքից բացահայտվել է 24-ը, գողության 28 դեպքից` 13-ը, խարդախության 11 դեպքից` 7-ը, խուլիգանության 6 դեպքից` 5-ը, իսկ կողոպուտի 2 դեպքերն էլ բացահայտվել են:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է խարդախության` 1, մարմնական վնասվածք հասցնելու և կողոպուտի 2-ական դեպք:
Անցած 3 օրերի ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 22 պատահար. 2 մարդ զոհվել է, 42-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Республике Армения: раскрыто 24 случая нанесения телесных повреждений 08/06/2013 17:54 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период между 3 и 6 августа в республике был зарегистрирован 1 случай попытки убийства, который был раскрыт.
Были раскрыты также 24 из 29 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения, а также 13 из 28 случаев кражи, 7 из 11 случаев мошенничества, 5 из 6 случаев хулиганства и 2 случая грабежа.
Из ранее совершенных преступлений были раскрыты 1 случай мошенничества, по 2 случая нанесения телесного повреждения и грабежа.
За минувшие 3 дня в республике было зарегистрировано 22 ДТП: 2 человека погибли, 42 человека получили телесные повреждения разной степени тяжести.