«Բարև Երևանը» վաղը կդիմի դատարան 08/06/2013   16:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցությունից տեղեկացնում են, որ վաղը, օգոստոսի 7-ին, ժամը 11:00-ին խմբակցությունը վարչական դատարան մուտք կանի իր հայցադիմումը «Երևանի քաղաքապետի   19.07.2013թ.  թիվ  3660-Ա որոշումն առոչինչ ճանաչելու, իսկ 19.07.2013թ. թիվ 3661-Ա որոշումն անվավեր   ճանաչելու  պահանջների մասին»:
Հիշեցնենք. թիվ  3660-Ա որոշումը վերաբերում էր տրոլեյբուսով ուղևորափոխադրումների վարձը սահմանելուն, որի համաձայն, ուղեվարձը 50 դրամից հասցվել էր 100 դրամի:
Իսկ թիվ 3661-Ա որոշմամբ  ավտոբուսային և միկրոավտոբուսային ուղևորափոխադրումների վարձը սահմանվում էր 150 դրամ՝ նախկին 100-ի փոխարեն:
Նշենք, որ Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցության՝  վարչական դատարան դիմելու նպատակը հիշյալ որոշումների ոչ իրավաչափ լինելը վիճարկելն է և դրանք անվավեր համարելը:

Фракция “Здравствуй, Ереван” завтра обратится в суд для обжалования решений мэра о повышении тарифа на проезд в общественном транспорте 08/06/2013   17:20  |  Лента новостей
7 августа в 11:00 фракция Совета старейшин Еревана “Здравствуй, Ереван” подаст исковое заявление в Административный суд Армении с требованием признать решение №3660 мэра Еревана от 19 июля 2013 года ничтожным, а решение №3661 от 19 июля 2013 года -А – недействительным.
Напомним, что решение №3660 касается установления тарифа на проезд в троллейбусе, согласно которому плата за проезд с 50 драмов увеличилась до 100 драмов.
А по решению №3661 проезд в автобусах и микроавтобусах планировалось увеличить с 100 драмов до 150 драмов.
Отметим, что цель обращения фракции Совета старейшин Еревана “Здравствуй, Ереван” в суд – оспаривание неправомерности вышеупомянутых решений и признание их недействительными.